روسیه از انقباض اقتصادی مهم در برابر بحران ویروس کرونا جلوگیری کرد – پوتین – اخبار تجاری RT

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور اظهار داشت ، همه گیری ویروس کرونا به لطف اقدامات حمایتی که توسط دولت انجام شد ، منجر به رکود اقتصادی اقتصادی روسیه نشد.

رهبر روسیه روز پنجشنبه در دیدار با دولت گفت ، با وجود دشواری ها ، همه شاخص های اقتصاد کلان پایدار مانده و کشور همچنان به اجرای پروژه های بزرگ زیرساختی ادامه می دهد.

“ما از انقباض حیاتی ، که می تواند به طور قابل توجهی اقتصاد روسیه را عقب بماند ، جلوگیری کردیم” وی گفت ، دولت اضافه كرد كه اقدامات حمایتی سیستمی را برای بخشهای اصلی انجام داده است. “ما موفق به حل مسئله محافظت از مردم به طور كلی شده ایم.”
همچنین در rt.com
روسیه در رتبه دوم اقتصادی بلومبرگ انتظار می رود در سال 2021 انتظارات را پشت سر بگذاردخبر مرتبط  اقتصاد انگلیس به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 در 40 سال بدترین رنج را تجربه کرده است - RT Business News

پوتین پیش از این گفته بود که دولت 4.6 تریلیون روبل (حدود 62 میلیارد دلار) برای حمایت از شهروندان خود و زنده نگه داشتن اقتصاد در میان بیماری همه گیر هزینه کرده است. اقدامات پشتیبانی برای مشاغل شامل برنامه ریزی مجدد برای پرداخت مالیات ، صدور كمك مالی و شرایط ویژه برای وامها از جمله سایر برنامه ها بود.

خبر مرتبط  اشتباه نکنید ، مبانی طلا "بیشترین صعودی در تاریخ" است - پیتر شیف - RT Business News

اقتصاد روسیه در سه ماهه سوم بهبودی خوبی را نشان داد ، اما قرار است امسال کاهش یابد. با این حال انتظار می رود عملکرد بهتری نسبت به اکثر کشورهای اروپایی داشته باشد. طبق جدیدترین پیش بینی های بانک جهانی ، پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی روسیه امسال به جای کاهش 5 درصدی پیش بینی شده ، چهار درصد کاهش یابد. در همین حال ، انتظار می رود تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا در سال 2020 حدود هفت و نیم درصد منقبض شود و اقتصاد منطقه یورو نیز 7.8 درصد منقبض شود.

خبر مرتبط  بیت کوین پس از تجمع چشم نواز سال نو به کمتر از 30،000 دلار سقوط می کند - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید