روبل روسیه کم ارزش ترین ارز جهان را در برابر دلار آمریکا رتبه بندی کرد – RT Business News

روبل روسیه با شاخص بیگ مک 2021 کمترین ارز جهان در برابر دلار آمریکا را به خود اختصاص داده است که ارزیابی قدرت خرید ارزها را در مقایسه با یکدیگر ارائه می دهد.

این شاخص که توسط اکونومیست ایجاد شده است ، نشانگر یک راهنمای سبک و منطقی برای تراز کردن ارزهای جهانی با توجه به دلار است. این بر اساس مطالعه مقایسه ای قیمت Big McDonald’s در کشورهای مختلف است.

فهرست بیگ مک که هر سال دو بار توسط این مجله منتشر می شود ، به برآورد قدرت خرید ارزهای ملی و همچنین نرخ واقعی ارز آنها کمک می کند. این از این واقعیت ناشی می شود که قرار است یک محصول مشابه در تمام کشورها با همان قیمت به فروش برسد.

خبر مرتبط  کارآفرین فناوری به گزارش Keizer می گوید - دولت نمی تواند هیچ کاری برای متوقف ساختن فن آوری در از بین بردن نیروی کار انجام دهد - RT Business News
همچنین در rt.com
بازار سهام روسیه در بالاترین سطح معاملات روبل رشد پایدار را نشان می دهدآخرین اطلاعات نشان می دهد که یک Big Mac در ایالات متحده حدود 5.66 دلار قیمت دارد ، در حالی که قیمت برگر معیار در روسیه بالغ بر 135 روبل (1.81 دلار) است. این نشان می دهد که روبل روسیه 68 درصد کم ارزش است و قیمت یک دلار باید 28.85 روبل باشد ، در مقایسه با نرخ ارز روز چهارشنبه حدود 74 روبل برای هر دلار.

خبر مرتبط  هند به دنبال کنترل سخت تر کالاهای چینی است که از 3 کشور به دنبال درگیری کشنده مرزی وارد می شوند - RT Business News

بر اساس تفاوت در تولید ناخالص داخلی (GDP) به ازای هر شخص ، قیمت بیگ مک باید 39 درصد کمتر باشد. بر اساس شاخص ، این بدان معناست که روبل 47.3 درصد کم ارزش است.
همچنین در rt.com
سهم طلا از ذخایر ملی روسیه برای اولین بار از ذخایر دلار آمریکا کاسته استطی 9 سال گذشته ارز روسیه در برابر دلار آمریکا بسیار کم ارزش ارزیابی شده بود. در سال 2020 ، روبل به دلیل همه گیری Covid-19 ، با رشد مداوم تحریم های ضد روسی و افت قیمت نفت ، شاهد افت 20 درصدی دیگر بود.

خبر مرتبط  بازارهای جهانی پس از مثبت شدن تست ترامپ برای Covid-19 - RT Business News سقوط می کنند

سقوط روبل همچنین به این معنی است که روسیه اکنون دارای ارزانترین Big Mac در جهان است. روسیه تنها 55 کشور است که توسط این شاخص ردیابی می شود ، جایی که یک بیگ مک زیر دو دلار قیمت دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید