روبل از آخرین تحریم های ایالات متحده که بازار مالی روسیه را هدف قرار داده است کنار رفت – RT Business News

واحد پول روسیه اکنون نسبت به دلار آمریكا قویتر از آن است كه قبل از آنكه واشنگتن ماه گذشته تحریم های جدید مسكو را به دلیل ادعای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریكا تحمیل كند.

در 15 آوریل ، جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، فرمانی را امضا كرد كه دور دیگری از تحریم ها را علیه روسیه اعمال می كند. دولت آمریکا علاوه بر تحریم افراد و سازمان ها و اخراج دیپلمات های روسی ، بازار بدهی روسیه را نیز هدف قرار داد و اقدامات قبلی را گسترش داد. این بار ، ایالات متحده تصمیم گرفت كه م institutionsسسات مالی آمریكا را از شركت در بازار اولیه اوراق قرضه دولتی با روبل یا غیر روبل كه پس از 14 ژوئن منتشر شد ، منع كند.

خبر مرتبط  آیا چین به آمریکا نیاز دارد یا آمریکا به چین احتیاج دارد؟ Boom Bust RT - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
پاسخ روسیه به تحریم های ایالات متحده این است که اقتصاد خود را خودکفا کند – تحلیلگرانحتی قبل از اعلام رسمی اقدامات ، نگرانی در مورد اقدام احتمالی آمریکا بازار سهام روسیه و روبل را لرزاند. چند روز قبل از آشکار شدن تحریم ها ، واحد پول روسیه در برابر دلار تا 78 دلار سقوط کرد – کمترین میزان در پنج ماه گذشته. این امر تا حدی به دلیل فروش اوراق قرضه دولتی روسیه توسط دارندگان خارجی بود. چنین وضعیتی معمولاً باعث ضعف پول ملی می شود ، زیرا سرمایه گذاران سپس روبل را به ارزهای دیگر تبدیل می کنند.

خبر مرتبط  وزارت امور خارجه می گوید - مسیر دریایی قطب شمال روسیه توجه سرمایه گذاران جهانی را افزایش می دهد - RT Business News

پس از آنکه دولت بایدن محدودیت ها را تأیید کرد ، روبل دوباره در برابر سطح بسته شدن قبلی خود فرو رفت. با این وجود کمتر از قبل نزول نکرد و حتی برخی از ضررهای قبلی خود را معکوس کرد و در حدود 76 دلار در هر دلار معامله شد.

خبر مرتبط  هشدار Commerzbank - RT Business News ، سنبله نقره ای می تواند به معنای حباب در فلزات و سایر کالاها باشد

واحد پول روسیه از آن زمان تقویت شده است. از بعد از ظهر روز دوشنبه ، این نرخ در حدود 74 دلار در هر دلار آمریکا بود – همان سطح اواسط ماه مارس ، قبل از اعلام آخرین تحریم ها.
همچنین در rt.com
بیشتر صادرات روسیه اکنون به دلار آمریکا به عنوان ارز پرداخت اعتماد کرده اندبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید