رنو 5 میلیارد یورو وام دولتی برای زنده ماندن از خاموشی کورو ویروس تضمین می کند – RT Business News

دولت فرانسه اعلام کرد که در پی تعطیلی Covid-19 ، وام مورد حمایت دولت 5 میلیارد یورو (5.6 میلیارد دلار) برای خودروسازان رنو منعقد کرده است ، و این باعث شده است تا این شرکت نزدیک به 15،000 نفر را در سراسر جهان اخراج کند.

این وام پس از ملاقات با مدیران ، نمایندگان کار و مقامات محلی توسط وزیر دارایی برونو لو مایر تأیید شده است. به گفته رنو ، اعتبار تسهیلات به تأمین اعتبار نقدینگی شرکت کمک خواهد کرد.

هفته گذشته ، این شرکت فرانسوی اعلام کرد 15،000 کاهش شغل در سطح جهان ، از جمله 4600 در فرانسه ، به عنوان بخشی از یک بازسازی اساسی. در این اطلاعیه اعتراضات آخر هفته در برخی کارخانه ها ، از جمله در Maubeuge ، در شمال فرانسه صورت گرفت – اگرچه رئیس رنو ، ژان دومینیک سنارد ، کارگران را اطمینان داده است که این سایت بسته نخواهد شد.

خبر مرتبط  پیتر شیف به بوم بوست می گوید - تقاضای طلا به عنوان یک جایگزین پولی به طرز چشمگیری افزایش می یابد - RT Business News

بیشتر بخوانید: کارگران رنو نسبت به برنامه خودروساز مبنی بر نزدیک شدن 15،000 شغل اعتراض کردند

در ماه فوریه ، رنو از اولین خسارت سالانه خود در یک دهه پرده برداشت ، پس از آنکه مدیرعامل سابق آن ، کارلوس غسن ، در سال 2018 در ژاپن به اتهام سوء رفتارهای مالی در شریک زندگی خود نیسان ، که قوسن رئیس آن بود ، در ژاپن دستگیر شد.

خبر مرتبط  آیا تسلا می تواند ارزش 400 میلیارد دلاری خود را بدست آورد؟ - اخبار RT کسب و کار
همچنین در rt.com
غرق شدن اتحاد؟ Coronavirus وجود رنو را زیر سوال می برد و 20،000 شغل در نیسان را تهدید می کنداین شرکت متعهد شده است تا هزینه های خود را 2 میلیارد یورو (2.2 میلیارد دلار) کاهش دهد تا پس از فروش در بازار اصلی فرانسه در 89 آوریل ، 89 درصد در ماه آوریل آسیب ببیند و این در اثر خاموش شدن کارخانه ها و تعطیلی نمایندگی ها در سراسر جهان به دلیل بیماری همه گیر آسیب دیده است.

خبر مرتبط  این کشور با وجود شوک قیمت Covid-19 و قیمت نفت هنوز در حال جمع آوری پول نقد است - RT Business News

رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون قول داده است 8 میلیارد یورو (9 میلیارد دلار) برای احیای صنعت خودروی کشور با ساختن این مقام رهبر اروپا در اتومبیل های برقی ، از جمله یارانه خریدهای جدید اتومبیل.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید