رقیب چینی تسلا با افزایش تنش های واشنگتن و پکن ، پرونده های IPO ایالات متحده را کنار می گذارد – RT Business News

Xpeng Motors ، رقیب چینی با تسلا ، ثبت نام كرد كه سهام خود را در بورس اوراق بهادار نیویورك (NYSE) درج كند و به یك راه اندازی وسیله نقلیه برقی چینی (EV) تبدیل شود كه با وجود تعمیق ردیف های سیاسی و تجاری ، به دنبال لیست ایالات متحده است.

سازنده EV مستقر در گوانگژو ، با حمایت از وزنه برداران چینی Alibaba و Xiaomi ، روز جمعه رسما قصد خود را برای ورود به بورس ایالات متحده اعلام کرد. برنامه های احتمالی IPO هفته ها در رسانه ها پخش شده است ، با این گفته برخی گفته اند كه این شركت ممكن است لیست ایالات متحده را پیش از برنامه داخلی انتخاب كند و می تواند حدود 500 میلیون دلار جمع كند.

این لیست نشان می دهد که Xpeng در پله های همکار چینی خود Li Auto ، که از ماه گذشته تجارت در Nasdaq را آغاز کرده است ، دنبال می کند. این خودروساز مستقر در پکن 1.1 میلیارد دلار از طریق IPO جمع آوری کرده است. سهام این شرکت از زمان آغاز Nasdaq ، بیش از 50 درصد افزایش یافته است و کلاه بازار خود را به بیش از 14 میلیارد دلار رسانده است.

خبر مرتبط  ساکسو بانک پیش بینی کرده است که کالاها برای افزایش ارزش پول روسیه در سال 2021 - RT Business News
همچنین در rt.com
الون مسک می گوید “چین صخره می کند” ، هشدار می دهد که ایالات متحده ممکن است به دلیل “رضایت” و “حق” از دست دادن شروع کند.در حالی که مطمئناً علاقه سرمایه گذاران به تولیدکنندگان خودروهای برقی رو به افزایش است ، نخستین شرکتهای چینی در بورس اوراق بهادار آمریکا در حالی صورت می گیرد که روابط بین دو بزرگترین اقتصاد جهان در پایین ترین نقطه خود در دهه ها است. Xpeng ریسک سیاسی موجود را در پرونده خود تأیید کرد و گفت: ایالات متحده ممکن است در نهایت شرکتهای مستقر در چین را از دسترسی به بازارهای سرمایه ایالات متحده محدود یا محدود کند.

بیشتر بخوانید

وی افزود: “در صورت تحقق چنین برنامه هایی ، قانون قانونی حاصل می تواند تأثیر مادی و منفی بر عملکرد سهام صادرکنندگان مستقر در چین که در ایالات متحده ذکر شده اند داشته باشد. مشخص نیست که آیا این قانون پیشنهادی به تصویب می رسد ، “ این شرکت گفت ، ظاهراً به این لایحه که می تواند بسیاری از شرکت های چینی را از لیست سهام در بورس های ایالات متحده محروم کند ، رد کرد.

خبر مرتبط  فلز سفید در بهترین دهه برای فلزات گرانبها ، طلا را پشت سر می گذارد - اخبار تجاری RT

Xpeng شش ساله اغلب به عنوان رقیبی برای تسلا شناخته می شود ، اگرچه در حال حاضر از نظر ظرفیت تولید و حجم فروش از خودروساز آمریکایی عقب است. این شرکت اولین مدل خود را ، SUV کامپکت G3 ، در اواخر سال 2018 به بازار عرضه کرد و اخیراً مدل دوم خود یعنی سدان P7 را به بازار عرضه کرده است.

این دو شرکت در حال حاضر در یک نبرد حقوقی قرار دارند. سال گذشته ، تسلا از مهندس سابق که در حال حاضر برای رقیب چینی کار می کند ، شکایت کرد و ادعا کرد که اسرار تجاری مربوط به سیستم Autopilot را به سرقت برده و این اطلاعات را به کارفرمای جدید خود آورده است.

دو اقتصاد بزرگ جهان شاخها را به دلیل چندین مسئله قفل کرده اند. علاوه بر بخش دوم هنوز ناتمام از توافقنامه تجاری ایالات متحده و چین ، واشنگتن انگشت خود را به پکن بر روی همه گیر کوراو ویروس نشان داده و آن را به جاسوسی متهم کرده است. این اتهامات منجر به بسته شدن کنسولگری چین در هیوستون ، و واکنش تیتراژ پکن با هدف قرار دادن یک مرکز آمریکا در چنگدو شد.

خبر مرتبط  فروش اتومبیل های برقی در روسیه در حال رشد است اما دقیقاً جلب توجه نمی کند - RT Business News
همچنین در rt.com
ایالات متحده “سرقت” TikTok یکبار آمریکا را به “کشور سرکش” تبدیل کرده است – رسانه های چینیدر همان زمان ، ایالات متحده در حال افزایش فشار بر شرکت های فناوری چینی است. اخیراً ، رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ دستورالعملی را امضا كرد كه باعث می شود آمریکایی ها از انجام معاملات با شركت مادران چینی ByteDance TikTok و همچنین با كنگلومرا چینی Tencent ، صاحب برنامه پیام رسان WeChat منع شوند. این ممنوعیت از 20 سپتامبر به اجرا در خواهد آمد.

دولت ترامپ با استناد به نگرانی های مربوط به امنیت ملی ، حمله به TikTok را توجیه کرده است – همان بهانه ای که برای گرفتن لیست طولانی از شرکت های چینی مانند هواوی استفاده کرده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید