رشد صادرات چین از سطح قبل از همه گیری جلوتر است و تأثیر ویروس کرونا را جبران می کند – RT Business News

تجارت خارجی چین در ماه اکتبر مجدداً رونق گرفت ، صادرات با سریعترین سرعت در طی 19 ماه و واردات رشد پایدار را نشان می دهد ، زیرا دومین اقتصاد بزرگ جهان همچنان از بیماری همه گیر ویروس کرونا بازگشت می کند.

داده های گمرک منتشر شده در روز شنبه نشان می دهد محموله های خروجی ماه گذشته نسبت به سال قبل از نظر دلار 11.4 درصد جهش داشته و به 237 میلیارد دلار رسیده اند. جهش غیرمنتظره از انتظارات تحلیلگران فراتر رفت و بالاتر از اعداد قوی در سپتامبر است که شاهد افزایش صادرات تقریباً 10 درصدی بود.

صادرات چین برای پنج ماه متوالی افزایش یافته است ، در حالی که اکثر اقتصادهای بزرگ دیگر هنوز در تلاشند تأثیر مخرب ویروس را کاهش دهند.

خبر مرتبط  روسیه تحویل گاز طبیعی به چین را از طریق خط لوله مگا سیبری متوقف می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
چین تنها اقتصادی بزرگ خواهد بود که امسال شاهد رشد است زیرا جهان برای بهبود طولانی مدت از بحران Covid-19 آماده است – صندوق بین المللی پولواردات به چین پس از افزایش غافلگیرانه سپتامبر بیش از 13 درصد کاهش یافت. محموله های ورودی ماه گذشته به 179 میلیارد دلار رسید که در مقایسه با سال گذشته 4.7 درصد رشد داشته و از انتظار افزایش بیش از هشت درصدی کوتاه تر است.

افزایش سریع صادرات و واردات خنک کننده فقط باعث افزایش مازاد تجاری چین با سایر کشورهای جهان ، از جمله ایالات متحده شده است ، که یکی از دلایلی بود که واشنگتن درگیری تجاری خود را با پکن آغاز کرد. علی رغم اینکه پکن خرید کالاهای آمریکایی را تسریع کرده است ، همانطور که در توافق نامه تجاری ایالات متحده و چین الزام شده است ، مازاد تجارت چین با ایالات متحده در اکتبر کمی رشد کرد و به 31.37 میلیارد دلار رسید ، از 30.75 میلیارد دلار در سپتامبر ، و در حدود 19 درصد سال بود در سال

خبر مرتبط  بیت کوین با رسیدن به 18000 دلار رکورد بالا می زند - RT Business News
همچنین در rt.com
صدها شرکت آمریکایی برای به چالش کشیدن تعرفه های جنگ تجاری ترامپ – تسلا به رسانه ها پیوسته اندصادرات پررونق چین به دلیل تغییر کار در خانه در میان بیماری همه گیر ، تقاضای شدید برای تجهیزات پزشکی و همچنین تجهیزات الکترونیکی بوده است. با این حال ، تحلیلگران هشدار داده اند که احیای مجدد ویروس در سراسر جهان و ایجاد مجدد قفل در اروپا ، ممکن است تقاضا را فلج کند و در نهایت بر عملکرد تجاری چین در ماه آینده تأثیر منفی بگذارد.

خبر مرتبط  STOPS هند با استفاده از کشتی های چینی برای تجارت نفت - RT Business News

انتظار می رود دومین اقتصاد بزرگ جهان در سال جاری به تنها اقتصادی در میان سایر همتایان خود تبدیل شود. پس از افت چشمگیر در سه ماه اول سال 2020 ، تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه دوم به رشد بازگشت و از ژوئیه تا سپتامبر رشد بیشتری داشت و به ترتیب 3.2 و 4.9 درصد افزایش یافت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید