رشد بخش خدمات چین بهبود قابل توجهی در تقاضای مصرف کننده را نشان می دهد – اخبار تجاری RT

چین در حالی که دومین اقتصاد بزرگ جهان به بهبود اقتصادی پس از همه گیری خود ادامه می دهد ، چین در ماه اکتبر برای ششمین ماه متوالی شاهد توسعه بخش اصلی خدمات خود بود.

شاخص مدیران خرید خرید Caixin / Markit (PMI) ، که بیانگر احساسات در میان شرکت های خصوصی کوچکتر است ، از 54.8 در سپتامبر به 56.8 در ابتدای سه ماهه چهارم افزایش یافت. در حالی که گسترش دو نقطه ای در حال حاضر افزایش قابل توجهی در نظر گرفته شده است ، اما همچنین دومین رشد سریع برای فعالیت های تجاری از اوت 2010 است. گسترش سابقه قبلی در ژوئن سال جاری مشاهده شد ، زمانی که کاهش اقدامات قفل شده مربوط به ویروس کرونا باعث افزایش مصرف کننده شد تقاضا

خبر مرتبط  آژانس سازمان ملل هشدار می دهد که جهانگردی جهانی با بدترین رکورد مواجه است - RT Business News
همچنین در rt.com
با کم رنگ شدن نتایج همه گیری ، فعالیت کارخانه چین در نزدیک به یک دهه گذشتهبازیابی خدمات بسیار حیاتی است ، زیرا حدود 60 درصد اقتصاد و نیمی از مشاغل شهری را تشکیل می دهد. توسعه اکتبر با بهبود عرضه و تقاضای داخلی در بخش خدمات صورت گرفت. با این حال ، بررسی نشان داد که تقاضای خارج از کشور به دلیل تجدید حیات ویروس کاهش یافته است.

“موج دوم عفونت های ویروس کرونا در اروپا و موج سوم در ایالات متحده به طور قابل توجهی تقاضای چین در خارج از کشور را سرکوب کرده است” وانگ ژه ، اقتصاددان ارشد گروه بینش Caixin گفت. “سنجش ​​سفارشات جدید صادراتی در قلمرو انقباضی باقی ماند و از قرائت ماه سپتامبر افت کرد.”

در همین حال ، بازار کار در ماه اکتبر به طور قابل توجهی بهبود یافت ، با استخدام شرکت های چینی برای سومین ماه متوالی که به بالاترین سطح از سپتامبر 2019 رسیده است.

طبق این نظرسنجی ، شرکت ها نسبت به آینده بسیار خوش بین بودند ، زیرا شاخص انتظارات تجاری به بالاترین سطح از آوریل 2012 رسیده است.

در اوایل هفته جاری یک نظرسنجی مشابه صنعت نشان داد که فعالیت در بخش تولید چین با سریعترین سرعت در حدود یک دهه در ماه اکتبر شتاب گرفت. با توجه به بهبود عمده بخشهای اصلی ، چین قرار است تنها اقتصاد مهم در سال جاری باشد. صندوق بین المللی پول (IMF) انتظار دارد که تولید ناخالص داخلی (GDP) چین حدود دو درصد افزایش یابد.

خبر مرتبط  رگولاتور هواپیمایی اروپا می گوید که بوئینگ 737 MAX مشکل دوباره برای پرواز امن است ، اما FAA ایالات متحده مانع تصمیم گیری می شود - RT Business News

“در ماه های آینده ، بهبود مداوم اقتصاد چین بسیار محتمل است ، اما باید در مورد عادی سازی سیاست های پولی و مالی در دوره پس از اپیدمی احتیاط کرد.” وانگ گفت ، افزود که وضعیت اپیدمی در اروپا و ایالات متحده هنوز هم ادامه دارد “یک عامل نامطمئن بر روند اقتصادی تأثیر می گذارد.”

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید