رشد اقتصادی هواوی به دلیل گاز گرفتن تحریم های Covid-19 و ایالات متحده به شدت کاهش می یابد – RT Business News

Huawei غول مخابرات چینی گفت که رشد درآمد شرکت در سه ماهه سوم سال 2020 به طور قابل توجهی کاهش یافته است ، به دلیل همه گیری Covid-19 و تحریم های ایالات متحده ، که تجارت آن را مختل کرده است.

درآمد سه ماهه سپتامبر 217.3 میلیارد یوان (32.55 میلیارد دلار) بود – تنها 3.7 درصد بیشتر از 209.5 میلیارد یوان (31.39 میلیارد دلار) ثبت شده در مدت مشابه سال گذشته.

برای نه ماه اول سال 2020 ، درآمد 671.3 میلیارد یوان (100.58 میلیارد دلار) بالغ شد – 9.9 درصد بیشتر از 610.8 میلیارد یوان (91.52 میلیارد دلار) گزارش شده در مدت مشابه در سال 2019. این کاهش چشمگیر رشد است ، با توجه به اینکه ، در نه ماه اول سال گذشته ، رشد درآمد هواوی 24.4 درصد بوده است.

خبر مرتبط  بوم بوست بررسی می کند که چرا اتحادیه اروپا با واکسن ارزان و موثر روسیه مشکلی دارد - RT Business News

حاشیه سود خالص این شرکت برای 9 ماه اول سال هشت درصد بود که در مقایسه با مدت مشابه 8.7 درصدی در سال گذشته بود.
همچنین در rt.com
سوئد استفاده از تجهیزات Huawei ، ZTE در شبکه های 5G را ممنوع می کندهواوی مشخص نکرد که کدام بخش از تجارتش به رشد درآمد کمک کرده است. در اوایل سال جاری ، این شرکت گفت كه مشاغل مصرفی خود ، كه شامل تلفن های هوشمند است ، تقریباً مسئول كاهش 12 میلیارد دلار درآمد در سال 2019 نسبت به اهداف خود بوده است.

“همانطور که جهان با Covid-19 دست و پنجه نرم می کند ، زنجیره تأمین جهانی هواوی تحت فشار شدیدی قرار گرفت و تولید و بهره برداری از آن با مشکلات فزاینده ای روبرو شد” این شرکت گفت ، و اضافه کرد که ، برای سه سه ماهه اول سال 2020 ، نتایج “اساساً انتظارات را برآورده می کند.” این افزود که آن را انجام خواهد داد “بهترین راه برای یافتن راه حل ، زنده ماندن و جعل رو به جلو ، و انجام تعهدات خود در قبال مشتریان و تامین کنندگان است.”

پس از اقدامات مشابه در ماه مه 2019 که به تدریج در حال اجرا هستند ، فعالیت Huawei تحت تأثیر قرار گرفت که واشنگتن به طور موثر دسترسی شرکت چینی به نرم افزار و تجهیزات تراشه سازی ایالات متحده را قطع کرد.

خبر مرتبط  تجارت جهانی امسال با احیای مجدد Covid-19 که تهدید به خسارت بیشتر است ، مهمترین ضربه را خواهد دید - گزارش سازمان ملل - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
چگونه هواوی با وجود فشار ترامپ در بازار اروپا زنده می ماند – RT’s Boom Bust تحقیق می کنددولت ترامپ همچنین تهدید کرد که از عرضه نیمه هادی ها توسط تامین کننده اصلی آن ، شرکت تولید کننده نیمه هادی تایوان جلوگیری خواهد کرد. این هفته ، هواوی معرفی جدیدترین گوشی هوشمند پرچمدار خود را اعلام کرد که بالقوه آخرین گوشی در بخش اندروید رده بالا است که بیشتر به فناوری ایالات متحده وابسته است.

خبر مرتبط  چین پیروزی خود را بر فقر مطلق در سراسر کشور اعلام کرد و از سال 2012 99 میلیون نفر را از فقر نجات داد - RT Business News

چند روز پیش ، سوئد که تسلیم فشارهای ایالات متحده شد ، آخرین کشوری بود که هواوی را از زیر ساخت شبکه نسل پنجم (5G) خود منع کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید