رئیس سازمان ملل با افزایش تأثیر همه گیری Covid-19 ، زنگ خطر را درباره بدترین رکود اقتصادی در 80 سال گذشته – RT Business News

به گفته آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد ، که خواستار همبستگی و همکاری جهانی است ، تأثیر اجتماعی و اقتصادی شیوع ویروس کرونا بسیار زیاد بوده و همچنان در حال رشد است.

“ما با بزرگترین رکود جهانی طی هشت دهه روبرو هستیم. فقر شدید در حال افزایش است ، تهدید قحطی به وجود می آید “ گوترش در یک سخنرانی ویدئویی به مجمع جایزه صلح نوبل گفت.
همچنین در rt.com
Covid-19 اقتصاد جهانی را “بیش از صخره” تحت فشار قرار می دهد – رهبران تجارت به G20 هشدار می دهندخبر مرتبط  نفت به احتمال زیاد چند ماه دیگر افزایش می یابد زیرا اوپک + سیاست تولید فعلی را دنبال می کند - RT Business News

رئیس سازمان ملل متحد از کشورها به دلیل عدم پاسخگویی مشترک به بحران ناشی از بیماری همه گیر انتقاد کرد ، حتی برخی از کشورها برای تأمین مایحتاج ضروری در رقابت با یکدیگر قرار گرفتند. گوترش تأكید كرد كه هیچ واكسنی نمی تواند خساراتی را كه قبلاً ایجاد شده است برطرف كند.

“تأثیر اجتماعی و اقتصادی همه گیری بسیار زیاد و رو به رشد است ،” وی گفت ، این واقعیت تقریباً در هر گوشه از کره زمین تأثیر گذاشته است. “ما نمی توانیم اجازه دهیم همین اتفاق برای دسترسی به واکسن های جدید Covid-19 بیفتد ، که باید یک کالای عمومی جهانی باشد.”
همچنین در rt.com
قیمت جهانی مواد غذایی به بالاترین سطح شش ساله رسیده است زیرا همه گیر Covid-19 به عامل اصلی نابرابری مواد غذایی تبدیل شده استخبر مرتبط  آیا تقاضای نفت در سال 2021 بهبود می یابد؟ - اخبار کسب و کار RT

به گفته گوترش ، تأثیر بین نسلی نتیجه شکنندگی ، نابرابری ها و بی عدالتی های طولانی مدت است که توسط همه گیری آشکار شده است.

این مقام ارشد جامعه جهانی را ترغیب کرد تا بر نابرابری های موجود در روابط قدرت جهانی تمرکز کرده و در جهت دستیابی به جهانی جهانی تر و عادلانه تر گام بردارد.

خبر مرتبط  خریداران چینی سویای آمریکا با فروپاشی حاشیه پردازش ، قراردادها را فسخ می کنند - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید