رئیس سابق فولکس واگن به دلیل رسوایی “دیزلگیت” محاکمه می شود – RT Business News

به مدیر عامل سابق فولکس واگن (VW) ، مارتین وینترکورن ، دستور داده شده است که برای پاسخگویی به اتهامات کیفری ، از جمله کلاهبرداری ، همراه با چندین کارمند VW دیگر به دلیل نقش آنها در رسوایی طولانی مدت انتشار در دادگاه حاضر شود.

دادگاه آلمان مسئول این پرونده روز چهارشنبه اعلام کرد که آن را تعیین کرده است “اینکه سو sufficient ظن کافی ، یعنی احتمال قریب به اتفاق محکومیت ، متهم پروفسور دکتر وینترکورن به جرم کلاهبرداری تجاری و سازمان یافته وجود دارد.”

تاریخ دادگاه علنی تاکنون مشخص نشده است. دادگاه در براونشویگ گفت که چهار متهم دیگر نیز به کلاهبرداری و همچنین فرار جدی مالیاتی و تبلیغات متقلبانه متهم شدند.

خبر مرتبط  چرا تقاضای انرژی در ایالات متحده کاهش می یابد - RT Business News
همچنین در rt.com
‘دیزلگیت:’ دادستان های آلمان پس از رسوایی انتشار گازهای گلخانه ای به دنبال تامین کننده فولکس واگن می آیندوینتركورن به زودی پس از یكی از بزرگترین رسوائیهای صنعت خودرو استعفا داد كه “دیزلگیت” نام گرفت. در سال 2015 ، فولکس واگن به فروش خودروهایی در آمریکا متهم شد که دارای نرم افزار تقلب در تولید گازهای گلخانه ای بودند. در آن زمان مدیرعامل منکر آگاهی از روشی بود که حدود 11 میلیون وسیله نقلیه را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داده بود.

خبر مرتبط  OPEC + با کاهش تولید نفت در ماه آگوست 101٪ مطابقت داشت - RT Business News

بعد از اینکه این غول اتومبیل در ایالات متحده به گناه خود اعتراف کرد و مجبور شد میلیاردها جریمه و غرامت به صاحبان خودرو بپردازد ، وینترکورن توسط دادستان های آمریکا به توطئه برای گمراه کردن تنظیم کنندگان در مورد انتشار گازهای گلخانه ای متهم شد. علاوه بر دادگاه کلاهبرداری پیش رو ، رئیس اجرایی سابق همچنان به دلیل دستکاری در بازار با اتهاماتی روبرو است.
همچنین در rt.com
پلیس آلودگی: کره جنوبی با 63 میلیون دلار جریمه به مرسدس بنز سیلی می زند ، به جرم داده های کلاهبردار انتشار گازهای گلخانه ای متهم شدخبر مرتبط  پس انداز کنید! - اخبار تجاری RT

این رسوایی بیش از 30 میلیارد یورو (35 میلیارد دلار) جریمه ، هزینه قانونی و پرداخت غرامت به مشتریان برای خودروساز آلمانی هزینه کرده است. در اوایل سال جاری ، VW به دلیل رسوایی با فدراسیون مصرف کننده آلمان VZBV به توافق رسیدند. این شرکت قرار است در مجموع 830 میلیون یورو غرامت به بیش از 230،000 صاحب خودرو آلمانی یا بین 1350 تا 6،257 یورو برای هر خودرو غرامت پرداخت كند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید