رئیس جمهور چین از کشورهای BRICS برای توسعه مشترک واکسن Covid-19 برای بازگرداندن اقتصاد تمجید می کند – RT Business News

شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین روز دوشنبه در دوازدهمین اجلاس سالانه BRICS گفت ، شرکت های برزیلی ، چینی و روسی در حال انجام مراحل محوری آزمایشات بالینی واکسن ویروس کرونا هستند.

رئیس جمهور چین گفت: از آنجا که اقتصاد جهانی بدترین بیماری Covid-19 را از زمان رکود بزرگ تجربه کرده است ، تسهیل رشد و تمرکز بر مراقبت های بهداشتی باید از اولویت های اصلی باشد.

خبر مرتبط  HSBC بانک برتر انگلیس "راه اندازی تله" برای هواوی چین در تحقیقات آمریکا را تکذیب کرد - اخبار بازرگانی RT

“همینطور که صحبت می کنیم ، شرکتهای چینی در حال کار با شرکای روسی و برزیلی خود در آزمایشات بالینی فاز III واکسن ها هستند ،” وی گفت ، آنها آماده همکاری با آفریقای جنوبی و هند در این زمینه هستند. “ما فعالانه تأمین واکسن به کشورهای BRICS را در صورت نیاز بررسی خواهیم کرد.”
همچنین در rt.com
Alibaba برای ایجاد بستری برای تلقیح واکسن کرونا ویروس با شرکت Sinovac همکاری می کندخبر مرتبط  سقوط سهام به دلیل عدم موفقیت یورو در محرک جدید کورو ویروس - RT Business News

شی در سخنرانی خود همچنین تلاش برای استفاده از این ویروس را برای کاهش جهانی سازی و سیاست های حمایتی و تحریم ها محکوم کرد ، اما به ویژه به هیچ کشوری اشاره نکرد. وی افزود که جهان برای غلبه بر پیامدهای شیوع بیماری به هماهنگی نیاز دارد.

رئیس جمهور چین همچنین متذکر شد که کشورهای BRICS باید توسعه سبز و کم کربن را دنبال کنند “گرم شدن کره زمین به دلیل Covid-19 متوقف نخواهد شد.” چین اخیراً طرحی را برای دستیابی به بی طرفی کربن تا سال 2060 اعلام کرده است و شی می گوید که کشورش به قول خود وفا می کند و از کشورهای دیگر می خواهد توافق پاریس را اجرا کنند.

خبر مرتبط  مارک موبیوس ، سرمایه گذار افسانه ای ، می گوید: زمان خرید بازارهای در حال ظهور و طلا است - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید