رئیس جمهور اتریش می خواهد Nord Stream 2 تکمیل شود ، می گوید این یک “پروژه تجاری” است و هیچ ارتباطی با حادثه ناوالنی ندارد

الكساندر ون در بلن ، رئیس جمهور اتریش می گوید كه او مخالف ایده مسدود كردن خط لوله گاز Nord Stream 2 روسیه به دلیل وضعیت مسمومیت ادعایی الکسی ناوالنی ، چهره مخالف روسی است.

“من تأکید می کنم که شخصاً هیچ ارتباطی بین پرونده با Navalny و Nord Stream 2 نمی بینم.” وی روز سه شنبه در پی مذاکرات با ولدیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در وین گفت. “برای من Nord Stream 2 یک پروژه تجاری است که اساساً مربوط به روسیه ، اوکراین و شرکای اروپایی است” ون در بلن اضافه کرد.

به گفته رئیس جمهور اتریش ، سرنوشت خط لوله گاز باید در اروپا و نه در ایالات متحده تعیین شود.

خبر مرتبط  هشدار بازیکنان برتر صنعت - اروپا در مورد استقرار 5G "بسیار عقب تر" از بقیه جهان است - RT Business News
همچنین در rt.com
Nord Stream 2 باید کامل شود: مرکل ، پروژه انرژی روسیه را سیاسی نکنید“این یک مسئله تجاری بین شرکایی است که برای چندین دهه همکاری داشته اند. در پایان ، می خواهم اضافه کنم که این مسئله اقتصادی و سیاسی [around Nord Stream 2] باید در اروپا حل شود ، نه در واشنگتن ، “ او گفت.

اظهارات وی به دنبال این بود که اوایل این ماه برلین گفت که پیوند دادن پروژه Nord Stream 2 با حادثه ناوالنی اشتباه است. آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان گفت که خط لوله انتقال گاز باید تکمیل شود.

خبر مرتبط  هواوی دیگر به دلیل تحریم های آمریکا دیگر تراشه های پرچمدار خود را تولید نخواهد کرد - RT Business News

در همین حال ، ایالات متحده قبلا تهدید کرده است که روسیه را با مجازات مجازات خواهد کرد ، و سخنگوی دولت گفت که آلمان در این مورد بحث خواهد کرد “یک پاسخ مشترک مناسب” با رهبران اتحادیه اروپا و واشنگتن.
همچنین در rt.com
آیا مسمومیت ادعایی الکسی ناوالنی خط لوله Nord Stream 2 را غرق می کند؟ ممکن است ، اما نبایدپس از اتمام پروژه خط لوله Nord Stream 2 ، ظرفیت کلی 55 میلیارد متر مکعب گاز در سال از سواحل روسیه از طریق دریای بالتیک به آلمان می رسد. زمانی که شرکت لوله گذاری سوئیس Allseas به دلیل تهدید به تحریم های آمریکا کار خود را متوقف کرد ، این پروژه در اواخر سال 2019 به حالت تعلیق درآمد. دولت آلمان علی رغم فشار بسیاری از متحدان غربی خود ، بارها و بارها از این پروژه صحبت کرده است.

خبر مرتبط  گلدمن انتظار دارد نفت در سال آینده به 65 دلار برسد - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید