ذخایر هفتگی طلا و ارز خارجی روسیه بیش از 5 میلیارد دلار افزایش می یابد – RT Business News

روسیه همچنان به افزایش ذخایر طلا و ارز (فارکس) خود ادامه می دهد که طبق آخرین اطلاعات منتشر شده توسط بانک مرکزی این کشور در مجموع به 585.8 میلیارد دلار رسیده است.

وجوه بین المللی ملت از 25 سپتامبر تا 2 اکتبر 5.1 میلیارد دلار یا حدود 0.9 درصد رشد کرد. تنظیم کننده گفت که رشد توسط “ارزیابی مجدد نرخ ارز مثبت و افزایش قیمت طلا”.

آمارها نشان می دهد که از اول ژانویه ، روسیه ذخایر ارزی را 31.4 میلیارد دلار افزایش داده است. آنها در سال گذشته 18.3 درصد رشد داشتند.

خبر مرتبط  استفان روچ ، اقتصاددان کهنه کار ، هشدار می دهد که سقوط دلار آمریکا قریب الوقوع است - RT Business News

رکورد اخیر افزایش قیمت طلا ، دارایی های بین المللی روسیه را در اوت به بالاترین حد خود رساند ، زمانی که آنها از سطح 600 میلیارد دلار عبور کردند. رکورد قبلی 598.1 میلیارد دلار در آگوست 2008 ، درست قبل از بحران مالی جهانی به دست آمد.

ذخایر بین المللی دولت دارایی های خارجی بسیار نقدینگی است که شامل سهام طلای پولی ، ارزهای خارجی و دارایی های حق ویژه برداشت (SDR) است که در اختیار بانک مرکزی روسیه (CBR) و دولت است.

خبر مرتبط  تلاش آمریکا برای از بین بردن پروژه چند میلیاردی Nord Stream 2 "کوتاه مدت جنگ علیه روسیه است" - جورج گالووی به Boom Bust - RT Business News
همچنین در rt.com
بانک های روسی در میان همه گیر COVID ، ذخایر طلا را به بالاترین سطح تاریخی افزایش می دهندسطح فعلی منابع بالاتر از هدف 500 میلیارد دلاری تعیین شده توسط CBR چند سال پیش است. روسیه چهار سال است که ذخایر خود را افزایش می دهد.

در سال گذشته ، رشد نزدیک به 86 میلیارد دلار بوده است ، در حالی که 2018 و 2017 به ترتیب حدود 33 میلیارد و 55 میلیارد دلار افزایش داشته است.

خبر مرتبط  بیماری همه گیر ممکن است هزینه کل تولید سالانه اقتصاد ایالات متحده را به همراه داشته باشد - RT Business News

این کشور همچنین در حال تغییر شکل سهام بین المللی خود بوده و سهم دلار آمریکا را به سود سایر ارزها و طلا کاهش داده است. سال گذشته ، CBR گزارش داد که سهم دلار در 12 ماه از مارس 2018 از 43.7 درصد به 23.6 درصد کاهش یافته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید