ذخایر فارکس چین با رونق تجارت و یوان قوی به بالاترین سطح 4 ساله رسید – RT Business News

چین طی یک ماه بیش از 50 میلیارد دلار ذخایر ارزی خود را که بزرگترین منبع در جهان است افزایش داد. این دارایی ها به بالاترین میزان در بیش از چهار سال گذشته رسید و در ماه نوامبر به 3.178 تریلیون دلار رسید.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط اداره امور خارجه ارز (SAFE) ، ذخایر فارکس برای اولین بار در سه ماه گذشته به رشد بازگشت و به بالاترین سطح از اوت 2016 رسید. این رشد قوی تر از آن بود که تحلیلگران نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده بودند ، زیرا انتظار داشتند دارایی ها تقریباً 30 میلیارد دلار کمتر باشد.

خبر مرتبط  تأمین گاز روسیه به اروپا از طریق خط لوله Nord Stream به بالاترین سطح رسیده است - RT Business News

ارزش دارایی های طلای چین با کاهش قیمت فلز زرد در ماه نوامبر در بحبوحه رشد بازار سهام ، حدود شش درصد کاهش یافت. اطلاعات رسمی نشان داد که دارایی های شمش ماه گذشته به 110.41 میلیارد دلار در مقایسه با 117.89 میلیارد دلار در پایان ماه اکتبر کاهش یافته است.
همچنین در rt.com
چین تنها اقتصادی بزرگ خواهد بود که امسال شاهد رشد است زیرا جهان برای بهبود طولانی مدت از بحران Covid-19 آماده است – صندوق بین المللی پولخبر مرتبط  چین بیشترین کاهش بدهی را به کشورهای فقیر در میان کشورهای G20 گسترش می دهد - RT Business News

همزمان با بهبود پکن از بحران ویروس کرونا که در ابتدای سال اقتصاد کشور را فلج کرد ، بزرگترین ذخایر ارزی جهان افزایش یافت. خارجی در ماه های اخیر رونق داشته است ، در حالی که صادرات در ماه نوامبر به بالاترین رقم 3 ساله رسیده است.

این صادرات شدید حتی در حالی صورت گرفت که ارزش یوان در برابر دلار ادامه داشت و ماه گذشته 1.7 درصد افزایش یافت. در همین حال ، ارزش دلار همچنان در برابر ارزهای بزرگ جهانی ادامه داشت. شاخص دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از ارز ارزیابی می کند ، در ماه نوامبر با کاهش بیش از دو درصدی ، ضررهای خود را افزایش داد.

خبر مرتبط  ادعاهای هفتگی بیکاری ایالات متحده علیرغم کم شدن اقدامات خنثی ، 2.4 میلیون نفر افزایش می یابد - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید