ذخایر طلا و ارز روسیه در طی یک هفته بیش از 3 میلیارد دلار افزایش می یابد – RT Business News

بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده توسط بانک مرکزی این کشور ، دارایی های ارزی روسیه برای دومین هفته متوالی افزایش یافته و به 587.6 میلیارد دلار رسیده است.

این دارایی ها از 30 اکتبر تا 6 نوامبر 3.6 میلیارد دلار یا 0.62 درصد افزایش یافت. این رشد توسط حمایت شد “ارزیابی مجدد نرخ ارز مثبت و افزایش قیمت طلا” با توجه به تنظیم کننده

خبر مرتبط  اقتصاد جهانی هرگز ممکن است به سطح رشد قبل از همه گیری بازگردد - بانک جهانی - اخبار تجاری RT

ذخایر بین المللی این کشور دارایی های خارجی بسیار نقدینگی است که شامل سهام طلای پولی ، ارزهای خارجی و دارایی های حق ویژه برداشت (SDR) است که در اختیار بانک مرکزی روسیه و دولت است. دارایی ها از سطح هدف 500 میلیارد دلار تعیین شده توسط تنظیم کننده در ژوئن 2019 فراتر رفته و از آن زمان تاکنون بیش از حد مجاز باقی مانده است.

خبر مرتبط  عربستان سعودی بازار خود را برای صادرات بیشتر روسیه باز می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
سرمایه گذاران روسی ارزهای رمزپایه را به طلا ترجیح می دهند – شورای جهانی طلاعلی رغم تأثیر همه گیر ویروس کرونا در اقتصاد کشور ، وادار کردن دولت به افزایش هزینه ها برای حمایت از مشاغل و خانوارها ، روسیه همچنان به افزایش ذخایر طلا و ارز خود در سال جاری ادامه داده است.

خبر مرتبط  مشکل بوئینگ 737 MAX می تواند ماه آینده به سرویس خود برگردد - Ryanair - RT Business News

دارایی ها طی ده ماه گذشته 31.6 میلیارد دلار افزایش یافته است ، اگرچه سرعت رشد از سال 2019 کاهش یافته است. بر اساس آمار این بانک ، روسیه بیش از 65 میلیارد دلار به ذخایر فارکس خود در ژانویه-نوامبر سال گذشته اضافه کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید