ذخایر رو به کاهش Big Oil یک مشکل اساسی است – RT Business News

ذخایر نفتی شرکت های نفتی بین المللی طی 5 سال گذشته سقوط کرده است و اکنون ثبات کل بازار نفت در معرض تهدید قرار دارد.

در سالهای آتی ، در صورت ادامه روند نزولی زندگی ذخیره شرکتهای بین المللی نفت ، ساختار قدرت بازارهای جهانی نفت برای یک تغییر اساسی ایجاد می شود. کاهش سرمایه گذاری ها ، ناشی از یک فضای اقتصادی بسیار سخت و رشد سرمایه گذاری فعال ، منجر به کاهش عمده ای در پروژه های جدید و توسعه نیافتن فرصت های موجود یا آینده شده است. سیتی بانک در یادداشت تحقیقاتی اخیر هشدار داد که IOC ها ، مانند Shell ، Exxon و Chevron ، در حال بررسی کاهش عمده مدت زمان ذخیره / تولید هستند.

ادامه مطلب

طبق گفته سیتی ، متوسط ​​ذخایر موجود از سال 2015 با کمتر از 10 سال کل تولید سالانه 25 درصد کاهش یافته است. به نظر می رسد این موضوعات توسط بازارهای مالی كم ارزیابی شده اند ، زیرا تحلیل گران نمی توانند بپذیرند كه آینده IOC بسیار در معرض تهدید است. یک شرکت نفتی تنها در صورت داشتن ذخایر و توانایی نگه داشتن تولید در سطح هدف برای مدت زمان طولانی می تواند وجود داشته باشد. اگر ذخایر و تولید کاهش یابد ، نه تنها جذابیت چنین شرکت نفتی مستقلی که زیر سوال می رود بلکه وجود آن است. سیتی بانک در یادداشت تحقیقاتی خود ، کاهش ذخایر IOC را چنین توصیف کرده است “یک چالش قریب الوقوع” و گزارش های سالانه غول های صنعت حاکی از آن است که این شرکت های بزرگ گذشته اکنون به مشکل خورده اند. به گفته سیتی بانک ، قیمت پایین روغن است که عامل اصلی این مشکل در حال رشد است.

خبر مرتبط  اقتصاددان به بوم بوست گفت: ایالات متحده با کمبود زیاد نیمه هادی مواجه است و هیچ پول دولتی نمی تواند آن را برطرف کند - RT Business News

“هیچ رابطه ای بین ذخیره و درآمد وجود ندارد ، بنابراین ما معتقدیم که تجزیه و تحلیل روند ذخیره یک شاخص بسیار مهم برای سلامت یک شرکت است” گفت سیتی.

همانطور که تقاضا بهبود می یابد و قیمت نفت بالا می رود ، در سال 2021 خسارات مالی بالقوه زیادی برای این شرکت ها وجود دارد تا از این مزایا استفاده کنند. با این حال ، این س remainsال باقی است که آیا شرکت ها در تولید و ذخایر جدید سرمایه گذاری می کنند یا خیر یا از آنها برای پرداخت سود سهام استفاده می کنند. برخی از تحلیلگران قبلاً ادعا کرده اند که بحران ذخیره فعلی مسئله واقعی نیست ، زیرا بیشتر IOC ها از مرحله انتقال انرژی عبور می کنند. با این حال ، برای سرمایه گذاری در انتقال انرژی ، این شرکت ها به پول زیادی برای مقابله با برنامه های برنامه ریزی شده چند میلیارد دلاری بادی ، خورشیدی و هیدروژنی نیاز دارند ، ضمن اینکه سرمایه گذاران و سهامداران را نیز راضی نگه می دارند. همانطور که توسط سیتی بانک اعلام شده است ، “آخرین سخنان رئیس هیئت مدیره IOC ،” سیاه و سفید هزینه های سبز را پرداخت می کند “، به 80٪ CFFO (جریان نقدی ناشی از عملیات) تولید شده از فعالیت های نفت و گاز اشاره دارد ، که انتظار می رود تا سال 2030 بیش از 70٪ باشد.” اگر ذخایر آنقدر بالا نباشد که بتواند آن را حفظ کند “طبیعی” عملیات نفت و گاز ، بازه زمانی موفقیت در انتقال انرژی نیز به یک موضوع مهم تبدیل می شود.

خبر مرتبط  در صورت پیروزی بایدن ، بازارهای نوظهور می توانند هجوم وجه نقد را ببینند - Standard Chartered - RT Business News
همچنین در rt.com
کتابهای Big Oil یکی از بدترین سالهای ثبت شده استسیتی گزارش داد که دارای دو گروه متمایز IOC در بخش نفت است که شش نفر از آنها دارای عمر ذخیره حدود 10.5 سال و سه نفر از آنها با طول عمر تقریباً هشت سال دارند. گروه اول متشکل از Total ، BP ، Chevron ، ENI ، ConocoPhillips و ExxonMobil است. گروه دوم متشکل از Repsol ، Equinor و Shell هستند.

همچنین باید در مورد عوامل ژئوپلیتیکی که مجبور به کاهش نسبت ذخیره IOC هستند ، ارزیابی هایی صورت گیرد. با اعمال سیاست های صفر خالص در واحدهای مستقل نفت و گاز ، یک تغییر فزاینده در سرمایه گذاری در حال انجام است. IOC ها ، به دلیل افت ذخایر و نیاز به به خطر انداختن اوراق بهادار ، اکنون قادر نیستند با همان قدرت قبلی ، فرصت های جدید را دنبال کنند. ابتکارات انرژی پاک ، سرمایه گذاری ESG و اهداف توسعه پایدار تأثیر منفی مستقیم بر IOC و توانایی آنها در حفظ ذخایر و تولید دارند.
همچنین در rt.com
روبات ها تهدید می کنند تا سال 2030 صدها هزار شغل نفت و گاز را جایگزین کنند – گزارشیکی از تأثیرات عمده این پیشرفت این است که در حالی که IOC در تلاش برای حفظ ذخایر تولید خود هستند ، شرکت های ملی نفت (NOC) موفق شده اند ذخایر چشمگیر خود را حفظ کنند. تولیدکنندگان بزرگی مانند آرامکو ، ADNOC ، IOC و NOC به دنبال نسبت ذخیره و تولید هستند که فراتر از 25 سال باشد. اگر تولید IOC کاهش یابد یا خفه شود ، تقاضا برای نفت از NOC به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. حاشیه سود به ازای هر بشکه نیز یک موضوع مهم سرمایه گذاری است ، زیرا IOC ها در حال بررسی چالش برانگیزترین محیط ها مانند آب های عمیق ، دریایی ، قطب شمال یا شیل بوده اند ، در حالی که NOC ها هنوز دارای ذخایر متداول عمده هستند. حاشیه بشکه های آرامکو در مقابل شل یک تصویر واضح را نشان می دهد. سرمایه گذاری یا تأمین مالی پیشرفت های آینده یا قابلیت های تولید NOCs بسیار جذاب تر خواهد بود. قدرت به وضوح از NOCs دور می شود.

خبر مرتبط  درمان Fed’s Covid بسیار مضرتر از این بیماری برای اقتصاد ایالات متحده است - پیتر شیف - اخبار کسب و کار RT

تأمین جهانی هیدروکربن امنیت کشورهای تولید کننده غیر هیدروکربن را تأمین می کند ، اما این سیستم اکنون در معرض تهدید قرار دارد. خطرات انتقال انرژی هنوز در حال ارزیابی است ، اما بعید به نظر می رسد گزینه بازار جهانی انرژی که به شدت به NOCs برای نفت متکی است ، یک راه حل بهینه باشد. انرژی و ثبات محصول توسط یک ساختار قدرت مخلوط پشتیبانی شده است که در آن IOC و NOC با هم کار می کنند تا تعادل را حفظ کنند. بدون ذخیره بیش از 10 سال ، این ثبات در معرض تهدید است.

این مقاله در اصل در منتشر شد Oilprice.com