دیوان عالی هلند درخواست تجدیدنظر در مورد حكم 57 میلیارد دلاری روسیه به نفع سهامداران سابق یوكوس را پذیرفته است – اخبار تجاری RT

دیوان عالی هلند موافقت كرده است كه تجدید نظر روسیه را در مورد حكم دادگاه پایین تر در نظر بگیرد ، كه جبران خسارت چند میلیارد دلاری به سهامداران سابق غول نفتی غیرقانونی روسیه ، یوكوس تعلق گرفت.

طبق گفته دولت روسیه ، دادگاه تجدید نظر لاهه “از حقایق بیشمار نقض شاکیان مقررات ضد فساد و” ضد شستشو “غافل شد به طور خاص ، صاحبان سابق یوکوس “اجازه فرار مالیاتی منظم ، برداشت غیرقانونی دارایی ها به خارج از کشور ، پولشویی و سایر اقدامات غیرقانونی را دادند.”

وزارت دادگستری روسیه روز جمعه اعلام کرد که مسکو “به طور مداوم از منافع خود چه در پرونده محاکمه هلند و چه در سایر حوزه های قضایی دفاع خواهد کرد.”

در تاریخ 18 فوریه ، دادگاه تجدید نظر لاهه دستور دادگاهی داوری دائم در لاهه را صادر کرد ، که روسیه را ملزم به پرداخت بیش از 50 میلیارد دلار به شرکت های مرتبط با سهامداران سابق یوکوس در سال 2014 کرد.
همچنین در rt.com
دادگاه اروپا دستور داد روسیه 50 میلیارد دلار برای دارایی های نفتی گمشده الیگارشی بپردازدخبر مرتبط  ‘بانک فدرال رزرو نمی تواند طلا چاپ کند:" بانک آمریکا شاهد افزایش قیمت شمش به 3000 دلار است - اخبار تجاری RT

وزارت دادگستری روسیه بلافاصله پس از این حكم اعلام كرد كه تصمیم دادگاه را تجدید نظر خواهد كرد ، گفت كه دادگاه این حقیقت را نادیده گرفته است كه سهامداران سابق یوكوس نبودند “سرمایه گذاران محترم.”

همچنین خاطرنشان کرده است که دادگاه حقوق بشر اروپا (ECHR) هیچگونه انگیزه سیاسی در پیگرد قانونی جنایی مدیران سابق یوکوس ، میخائیل خدورکوفسکی و افلاطون لبدف پیدا نکرده است و هیچ جبران خسارت اعطا نمی شود.

در ابتدا هیئت داوری حكمی را صادر كرده بود كه مسكو در سال 2003 با یك شركت با ادعاهای مالیاتی گسترده ، كنترل یوكوس را به دست گرفت. به روسیه دستور داد كه 50 میلیارد دلار غرامت به سهامداران سابق بپردازد.

روسیه با ارسال پاسخی دقیق به دادگاه منطقه ای لاهه ، این تصمیم را به چالش كشید. این استدلال در مورد استدلال در مورد اقدامات غیرقانونی انجام شده در طی و بعد از خصوصی سازی یوكوس گسترش یافت. همچنین نمونه هایی از دستکاری و تبانی در حراج های رهنی و همچنین رشوه دادن مدیران دولتی و ایجاد شبکه گسترده ای از شرکت های پوسته برای جلوگیری از مالیات را فاش کرد. علاوه بر این ، این کشور صادرات دارایی های غیرقانونی به دست آمده در خارج از کشور را برجسته می کند ، و سودجویان واقعی شرکت های ظاهرا خارجی را که در لاهه علیه روسیه طرح دعوی کرده اند ، پنهان کرد.

خبر مرتبط  "معادن طلا در حال حاضر به معنای واقعی کلمه MINI های GOLD هستند" ، پیتر شیف به Boom Bust به RT می گوید - اخبار تجاری RT

در آوریل 2016 ، دادگاه منطقه ای لاهه تصمیم دادگاه داوری دائمی را باطل كرد و به روسیه دستور داد تا سهامداران پیشین شركت را كه زمانی متعلق به الیگارش میخائیل خدوركوفسکی بود ، جبران كند.

در تابستان همان سال ، سهامداران سابق به دادگاه تجدیدنظر در لاهه تجدید نظر کردند تا تصمیم دادگاه ولسوالی را برگردانند و جوایز داوری را بازیابی کنند.
همچنین در rt.com
پول کثیف یا سیاست کثیف؟ ریاکاری بریتانیا در مورد “الیگارشی روسی”در سال 2003 تحقیقات اولیه پرونده اصلی یوكوس در روسیه افتتاح شد. این شركت نفت متهم به تقلب مالیاتی شد و در سال 2006 توسط دادگاه روسیه ورشكسته ورشكستگی شد و دارایی هایش در حراج به عنوان بخشی از روند انحلال فروخته شد.

رئیس پیشین یوکوس میخائیل خدورکوفسکی و شریک تجاری وی افلاطون لبدف به جرم اختلاس ، فرار مالیاتی و پولشویی مقصر شناخته شدند. طبق کاوش ، خدورکوفسکی سهامداران جزئی یوکوس را کلاهبرداری کرد و 51 میلیارد دلار برای حسابهای خارج از کشور جریمه کرد.

خبر مرتبط  روسیه برای تسریع در گسترش صنعت فناوری ، کاهش مالیات را برای شرکتهای داخلی IT در نظر گرفته است - گزارش - اخبار بازرگانی RT

بیشتر بخوانید: پادشاه روس خدورکوفسکی غول نفتی یوکو را با رشوه و سهامداران غربی ROBBED گرفت – گزارش

اوبامای نفتی سابق در سال 2005 به دنبال نبرد طولانی و طولانی ، به 11 سال زندان محكوم شد كه پس از پایان دادگاه دوم در اواخر سال 2010 به 11 سال افزایش یافت. وی در سال 2013 توسط رئیس جمهور ولادیمیر پوتین مورد عفو قرار گرفت و روسیه را به مقصد آلمان ، سوئیس ترک كرد. ، و سپس انگلیس.

در سال 2015 ، دادستانهای روسی ، خدورکوفسکی را متهم کردند که دستور قتل شهردار سیبری Nefteyugansk ، ولادیمیر پتوخوف ، و اقدام به ترور تاجر یوگی ریوبین را داده است. وی سپس در لیست بین المللی تحت تعقیب قرار گرفت.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید