دولت روسیه همچنان به حمایت از بخش هواپیمایی کشور و دیگر مناطق اصلی آسیب دیده توسط Covid-19 – پوتین – RT Business News می پردازد

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه گفت ، اقدامات اتخاذ شده توسط دولت روسیه برای کاهش تأثیر اقتصادی بحران ویروس کرونا به بخش های آسیب دیده کمک کرده است که زنده بمانند.

رئیس جمهور در کنفرانس سالانه خود گفت که بخش های حمل و نقل هوایی و حمل و نقل ریلی ، خدمات و خرده فروشی های غیر غذایی بیش از همه به دلیل شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند. پوتین ، در مورد اقدامات حمایتی معرفی شده توسط دولت ، گفت كه مقامات سخت در تلاشند تا تأثیر ویروس را كاهش دهند.

وی توضیح داد که تمام پرداخت ها ، به جز مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر ارزش افزوده) ، دوباره برنامه ریزی شده است و دولت کمک های مالی و شرایط ویژه ای برای وام ها صادر کرده است. این وام ها با نرخ صفر و دو درصد صادر شده است ، درصورتی که شرکتی موفق به نگهداری 90 درصد از کارمندان خود شود ، این فرصت برای نوشتن بدهی وجود دارد. در همان زمان ، کمک های مالی به صندوق های برای شرکت های کوچک و متوسط ​​به نصف کاهش یافت.

خبر مرتبط  1.5 میلیون آمریکایی دیگر درخواست بیکاری داده اند - RT Business News

“این یک مجموعه کامل از اقدامات است که از بخشهای آسیب دیده پشتیبانی می کند” پوتین به خبرنگاران گفت.

دولت علاوه بر کمک به مشاغل آشفته ، با بخشهای کلیدی مانند کشاورزی ، هواپیمایی و صنایع خودرو سازی و کشتی سازی همکاری می کند. پوتین متذکر شد که این بخشها علی رغم بحران به سرعت در حال توسعه هستند ، و به عنوان نمونه پرواز اولیه هواپیمای Irkut MC-21-310 ، هواپیمای مسافربری جت بدنه مجهز به دو موتور PD-14 روسی را ذکر کرد. پوتین گفت ، ساخت کشتی های مدنی نیز گسترش یافته و با وجود بیماری همه گیر 30 درصد افزایش یافته است.

خبر مرتبط  نرخ بیکاری ایالات متحده می تواند به 20٪ برسد ، و انتظار می رود نزدیک به 2 میلیون ادعا - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید