دولت ایالات متحده می خواهد ملک چند میلیون دلاری هنگ کنگ را بفروشد زیرا وضعیت ویژه شهر را باطل می کند – RT Business News

دولت آمریكا برای افزایش تنش ها بین واشنگتن و پكن برای چند عمارت لوكس در منطقه هنگ كنگ ، یكی از گران ترین بازارهای املاك و مستغلات جهان ، دعوت كرده است.

بنا بر گزارش ها ، این مجتمع مسکونی واقع در یک محله مرتفع – هیل شوسون ، جنوب جزیره هونگ کنگ “مخفیانه” اوایل این هفته برای فروش گذاشته شده است برچسب قیمت بورس بسیار زیاد است ، اما مقادیر برآورد شده در رسانه ها متفاوت است. براساس وب سایت جدید محلی HK01 ، شش خانه در 37 جاده Shouson Hill با چشم اندازهای زیبا از خلیج به ارزش 10 میلیارد دلار HK (1.3 میلیارد دلار) است. این رسانه اظهار داشت که قیمت هر متر مربع در منطقه لوکس می تواند به 200000 دلار HK (نزدیک به 26،000 دلار آمریکا) برسد.

در همین حال ، بامداد پست چین جنوبی می گوید که این ملک با استناد به یک سند مناقصه بین 3.1 میلیارد دلار و 5 میلیارد دلار HK (645 میلیون دلار) ارزش دارد. Valuers همچنین به این رسانه گفت: ترشح روابط بین ایالات متحده و چین و همچنین وضعیت اقتصادی ممکن است قیمت لات را کاهش دهد.

خبر مرتبط  چین علیرغم تهدید ترامپ مبنی بر افزایش معامله تجاری ، تعرفه کالاهای آمریکایی را لغو می کند - RT Business News

“سرزمین اصلی چین خریداران املاک لوکس بوده است. آیا اکنون ملک از دولت ایالات متحده خریداری می کنند؟ این یک سوال در ذهن بسیاری از مردم است.” گفت چارلز چان چیو کوووک ، مدیرعامل Savills Valution و خدمات حرفه ای محدود.

دولت آمریکا پس از خرید آن برای قیمت نامعلوم ، 72 سال مالک این زمین است. در آن زمان ، در سال 1948 ، هنگ کنگ هنوز مستعمره انگلیس بود.

خبر مرتبط  دوو برای ساخت دو تانکر LNG برای غول انرژی روسیه Novatek - RT Business News
همچنین در rt.com
آیا ایالات متحده خود را در اجرای تحریم های هنگ کنگ به پای خود شلیک می کند؟ RT Boom Bust تحقیق می کندیک نماینده وزارت امور خارجه به رسانه ها گفت که این فروش بخشی از برنامه سرمایه گذاری جهانی آن است که شامل بررسی املاک است. وجوه حاصل از معاملات املاک و مستغلات در مناطق دیگر قابل سرمایه گذاری است.

“به عنوان بخشی از این برنامه ، وزارت امور خارجه تصمیم گرفته است ملک شوسون هیل را بفروشد ، و در عین حال سرمایه گذاری در مورد تقویت سایر دارایی های دولتی آمریکا در هنگ کنگ ، از جمله ساختمان دفتر کنسولگری ایالات متحده ، انجام دهد.” سخنگوی کنسولگری ایالات متحده در هنگ کنگ گفت.

خبر مرتبط  دولت می داند که آخرین قفل ممکن است تأثیر "شدیدی" بر اقتصاد انگلیس داشته باشد - وزیر بهداشت انگلیس - RT Business News

در اوایل این هفته ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که می خواهد مرکز مالی آسیا تجارت و مسافرت خود را براساس قانون جدید امنیتی پکن سلب کند. هنگ کنگ در نتیجه این اقدام در حال ایجاد سناریوهای مختلف است ، اما وزیر امور خارجه پال چان مو-پو می گوید که با تسلط بخش خدمات خود بر اقتصاد محلی تأثیر چندانی نخواهد داشت.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید