دولت انگلیس پاکسازی Huawei چین را از عرضه 5G این کشور آغاز می کند – RT Business News

دولت روز دوشنبه اعلام کرد شرکت های مخابراتی انگلیس نباید کیت جدید هواوی 5G را پس از سپتامبر 2021 نصب کنند. این اقدام بخشی از برنامه پاکسازی تجهیزات شرکت چینی از شبکه های سریع تلفن همراه است.

این اعلامیه پیش از بحث در مورد قانون جدید مخابرات در پارلمان است.

“من در حال تعیین مسیر روشنی برای حذف کامل فروشندگان پر خطر از شبکه های 5G هستیم” به نقل از رویترز ، وزیر دیجیتال اولیور داودن در بیانیه ای گفت. “این کار از طریق اختیارات جدید و بی سابقه ای برای شناسایی و ممنوعیت تجهیزات مخابراتی که امنیت ملی ما را تهدید می کند انجام خواهد شد.”

لندن همچنین استراتژی جدیدی را برای تنوع بخشیدن به زنجیره تأمین 5G متشکل از سرمایه گذاری اولیه 250 میلیون پوندی (333.5 میلیون دلار) ، آزمایش با همکاری شرکت ژاپنی NEC و ایجاد امکانات تحقیقاتی جدید اعلام کرده است.

خبر مرتبط  اگر ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 پیروز شود ، بازار بورس صعود جدید خواهد داشت ، رئیس استراتژیست به Boom Bust - RT Business News
همچنین در rt.com
مخابرات انگلیس ممکن است به دلیل استفاده از چرخ دنده هواوی تا 10 درصد درآمد جریمه شودانگلیس پیش از این خرید کیت جدید Huawei 5G را ممنوع کرده است. در ابتدا استفاده از تجهیزات ساخته شده توسط غول فناوری چینی در شبکه های تلفن همراه 5G از اواخر سال 2027 مجاز و سپس ممنوع شد و دلیل آن نگرانی از تحریم های ایالات متحده به این معنی بود که این شرکت چینی یک منبع قابل اطمینان نیست.

خبر مرتبط  واردات نفت چین با پر شدن فضای ذخیره سازی در حال کاهش است - RT Business News

پکن این تصمیمات را مورد انتقاد قرار داده است ، در حالی که هواوی هفته گذشته اظهار داشت كه از این واقعیت كه انگلیس قصد داشت پس از انتشار قوانین جدید به دنبال جریمه 100،000 پوندی (133،140 دلار) شركتها برای جریمه 100،000 پوندی باشد ، ناامید شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

خبر مرتبط  بحران کروناویروس BOOM سرمایه گذاری خصوصی را در بازار سهام روسیه آغاز می کند - RT Business News