دولت آمریكا برنامه 5G مداخله در بازار را برای شکستن تسلط بر هواوی چین – RT Business News

مقامات دولت ترامپ در مورد راهکارهایی برای تقویت حضور ملت در نسل بعدی فناوری 5G ، با غول های فناوری آمریكا ، بنگاههای سهام خصوصی و مدیران ارشد ارتباطات از راه دور گفتگو كرده اند.

طبق گفته وال استریت ژورنال ، با استناد به منابع خود ، این ایده ها شامل کمک به شرکت های بزرگ آمریکایی مانند CISCO برای خریدن سازندگان تجهیزات اروپایی ، احتمالاً از جمله اریکسون یا نوکیا است.

سیاستگذاران همچنین در مورد حمایت از اریکسون و نوکیا در مورد معافیت مالیاتی و تأمین مالی بانک صادرات یا حمایت از یک گروه سهام خصوصی که یکی از شرکت های اروپایی را خصوصی می کند بحث کرده اند. پیشنهادهای دیگر پیشنهاد می دهند از فناوری شبکه “باز” ​​پشتیبانی کنند که توسعه جدید فناوری برای تجهیزات 5G را برای مبتدیان ایالات متحده آسان تر می کند.

پروژه دولتی ما در اینجا در دولت ترامپ بسیار ، بسیار قوی است. “ به نقل از WSJ ، مدیر شورای ملی اقتصاد ، لری كودلو ، اظهار داشت. قدلو افزود: مجموعه ای از قراردادهای مهم 5G که در هفته های اخیر به تأمین کنندگان اروپایی اعطا شده ، نشان می دهد که روند نزولی بازار در برابر چین در حال چرخش است.

خبر مرتبط  مشکل بوئینگ 737 MAX می تواند ماه آینده به سرویس خود برگردد - Ryanair - RT Business News
همچنین در rt.com
بنا به گزارش ، هواوی ممکن است مجوز ساخت مرکز تحقیق 500 میلیون دلاری در انگلیس را دریافت کندبحث و گفتگوهای دولت ترامپ پس از آن صورت می گیرد که کاخ سفید یک جلسه 5G را برای اوایل آوریل با نوکیا ، اریکسون ، دل ، اینتل ، مایکروسافت و سامسونگ در مورد چگونگی مبارزه با غول ساخت شبکه هوآوی برنامه ریزی کرده است. با این حال ، این جلسه به دلیل همه گیر شدن کرونویروس به تعویق افتاد.

در همین حال ، گروهی به سرپرستی کارشناسان مخابرات ایالات متحده ، از جمله رئیس سابق هوانوردی و مدیریت فضایی دانیل گلدن و حسین پیشین ، مدیر پیشین فناوری نوکیا ، قصد دارند یک “پرچم ایالات متحده” تأمین کننده ای که می تواند شکاف باقی مانده از قهرمانان بازار ایالات متحده را که سالها پیش خریداری شده یا ناپدید شده اند ، پر کند ، مانند Lucent Technologies.

خبر مرتبط  روسیه درباره عواقب تحریم های آمریکا علیه Nord Stream 2 هشدار داد - RT Business News

طبق گفته افرادی که با این موضوع آشنا هستند ، در اوایل سال جاری این گروه ایده یک کنسرسیوم تحت حمایت دولت را با سرمایه گذاری مستقیم در نوکیا یا اریکسون به سمت مسئولان دولت و کنگره سوق دادند.
همچنین در rt.com
واشنگتن عقب نشینی می کند و به شرکت های آمریکایی اجازه می دهد تا با هواوی بر اساس استانداردهای 5G همکاری کننددر مقاله ای که در کاخ سفید منتشر شد ، گلدن و مویین سال گذشته آن را نوشتند “برای اولین بار در تاریخ مدرن ، ایالات متحده پیشرو در موج نوظهور فناوری انتقادی نبوده است.”

در حالی که هواوی چین در بسیاری از کشورها در حضور شبکه های 5G مشارکت داشته است ، ایالات متحده آن را به سرقت اسرار تجاری متهم کرده است و آن را تهدید امنیتی معرفی کرده است. این شرکت در واشنگتن سال گذشته هنگامی که دولت ترامپ آن را در فهرست افراد مشهور قرار داده بود ، مورد تائید قرار گرفت و مشاغل آمریکایی را بدون مجوز ویژه از تجارت با شرکت چینی منع کرد. در آخرین اقدام خود ، ایالات متحده در تلاش است تا هواوی را از منابع نیمه هادی جهانی دور کند.

خبر مرتبط  صادرات فرآورده های نفتی روسیه به ایالات متحده به 16 سال رسیده است - RT Business News

هواوی رهبری جهانی در فناوری 5G با بیش از 3000 برنامه ثبت اختراع است. این شرکت قصد دارد تا پایان سال 600،000 ایستگاه 5G در چین نصب کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید