ده ایالت آمریکا از گوگل به دلیل تبانی با فیس بوک برای تقلب در بازار تبلیغات آنلاین شکایت کردند – RT Business News

ائتلافی متشکل از ده ایالت آمریکا به رهبری تگزاس با طرح شکایت ضد انحصاری علیه Alphabet’s Google ، این غول فناوری را به سو ab استفاده از قدرت انحصاری خود و تبانی با فیس بوک برای جعل مزایده های تبلیغاتی متهم کرد.

در دادخواست خود ، در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در تگزاس ، ایالت ها ادعا کردند که Google به محض این که این شرکت در سال 2017 فهمید که شبکه اجتماعی مارک زاکربرگ می تواند رقیب قدرتمندی در تبلیغات آنلاین باشد ، “توافق غیرقانونی” را با فیس بوک منعقد کرد.

بر اساس شکایت ، این معامله – که پس از شخصیت “جنگ ستارگان” رمزگذاری شده است (مشخص نیست که کدام یک ، زیرا نام خود در متن تغییر یافته است) – برای از بین بردن رقابت بود.
همچنین در rt.com
گوگل پس از رونمایی از قوانین جدید اتحادیه اروپا که برتری “غرفه سازی” غول های فناوری را به چالش می کشد گریه می کندگوگل در ازای پس گرفتن فیس بوک از پیشنهاد مناقصه ، در حراج های تبلیغاتی که گوگل هر ماه برای موجودی تبلیغات برنامه موبایل ناشران در ایالات متحده برگزار می کند ، اطلاعات و سرعت را به رقیب فناوری – از جمله مزایای دیگر – داد.

خبر مرتبط  سازمان ملل هشدار می دهد که بیماری همه گیر می تواند 130 میلیون نفر را به فقر شدید سوق دهد - RT Business News

“گوگل یک انحصار تریلیون دلاری است که با وقاحت از قدرت انحصاری خود سوusing استفاده می کند ، تا آنجا که مدیران ارشد فیس بوک را ترغیب می کند با یک طرح قراردادی که قلب روند رقابت را تضعیف می کند موافقت کنند.” کن پاکستون ، دادستان کل تگزاس ، هنگام طرح این دادخواست گفت. وی افزود: غول فناوری سیلیکون ولی بازار آزاد را همانطور که هست از بین می برد “اساساً با” بازی های داخلی “با بازی به عنوان پارچ ، گیرنده ، ضرب و شتم و به طور همزمان تجارت می کنید.”

ادامه مطلب

در این دادخواست که توسط آرکانزاس ، ایندیانا ، کنتاکی ، میسوری ، می سی سی پی ، داکوتای جنوبی ، داکوتای شمالی ، یوتا و آیداهو پشتیبانی شد ، همچنین گفته شد که گوگل هنگام فروش ، خرید و حراج آگهی های نمایش آنلاین از روش های ضد رقابتی دیگری نیز استفاده می کند. به عنوان مثال ، گفته می شود که این شرکت فریب داده است “مبادلات به مناقصه از طریق Google به جای پیشنهاد در عنوان” و ناشران را مجبور به قطع یک تبادل آگهی رقیب کرد.

خبر مرتبط  اقتصاد ایالات متحده با چنین تکانهای عظیم هروئین پولی ، هیچ دوز مصرفی وجود ندارد - پیتر شیف - RT Business News

“ضد رقابت و فریبنده” شاکیان اظهار داشتند ، تاکتیک های مورد استفاده در انحصار ناشران را از بین برد ، زیرا توانایی آنها در کسب درآمد از مطالب را کاهش می دهد ، در حالی که افزایش هزینه های تبلیغات در نهایت به مصرف کنندگان آسیب می رساند. این اقدامات به آنچه دادخواست “مالیات انحصار “ در مشاغل است که “در نهایت توسط مصرف کنندگان آمریکایی از طریق قیمت های بالاتر و کیفیت پایین کالاها ، خدمات و اطلاعاتی که این مشاغل ارائه می دهند ، تأمین می شود.”

این ده ایالت خواستار محاکمه هیئت منصفه هستند و از دادگاه می خواهند در صورت اثبات جرم ، گوگل را مجبور به پرداخت چند جریمه کند.

خبر مرتبط  آیا واقعاً هند می تواند عرضه نفت به چین را خاموش کند؟ - اخبار تجاری RT

گوگل ادعای فن آوری تبلیغات را صدا كرد “لیاقت” ، اصرار آن را فراهم می کند “پیشرفته ترین خدمات فن آوری تبلیغات که به مشاغل کمک می کند و به مصرف کنندگان سود می رساند.” همچنین به CNBC گفته است كه ادعای تبانی با فیس بوك دقیق نبوده است ، زیرا ابزار تبلیغات شبکه اجتماعی ، Facebook Audience Network ، در مبادلات خارج از Google دخیل است.

پرونده روز چهارشنبه دومین دادخواست گسترده است که فقط در دو ماه اقدامات انحصاری Google را زیر سوال می برد. وزارت دادگستری آمریکا در ماه اکتبر از گوگل شکایت کرد و این شرکت تریلیون دلاری را به استفاده از تاکتیک های ضد رقابتی برای حفظ و گسترش انحصارات خود در جستجو و تبلیغات متهم کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید