دهلی نو می گوید چین هند را به تجارت تبعیض آمیز متهم می کند ، پکن گفت که پکن باید در مورد شفافیت خود تأمل کند – RT Business News

مقامات چین با اشاره به ممنوعیت برنامه های چینی و محدود کردن سرمایه گذاری مستقیم خارجی ، هند را به اقدامات تجاری تبعیض آمیز و محدود کننده متهم کردند.

در جلسه اخیر سازمان تجارت جهانی (WTO) ، مقامات چینی گفتند که این اقدامات شفافیت ، ثبات و قابل پیش بینی بودن بازار هند را تضعیف می کند.

طبق این شکایت ، هند استفاده از 234 برنامه تلفن همراه را که اکثر آنها توسط شرکت های اینترنتی چینی تولید و اداره شده اند ، ممنوع کرده است. این برنامه های ممنوع بسیاری از بخشهای خدمات مانند خدمات مرتبط با رایانه ، ارتباطات از راه دور ، خدمات دیداری و شنیداری و خدمات مالی را شامل می شود كه هند تعهدات خاصی را تحت توافق نامه عمومی تجارت خدمات (GATS) انجام داده است.

خبر مرتبط  رنج شیل به تازگی آغاز شده است - RT Business News

“چین نگرانی های خود را در مورد محدودیت های اخیر ایالات متحده و هند در برنامه های تلفن همراه خود مانند TikTok و WeChat ابراز داشت” به نقل از روزنامه اقتصادی تایمز ، یک مقام مستقر در ژنو گفت که نام او مشخص نیست.
همچنین در rt.com
هند می تواند جایگزین چین به عنوان “مقصد اصلی تجارت و سرمایه گذاری” برای مشاغل انگلستان شودمقامات هندی استدلال کردند که این اقدامات کاملاً با تعهدات GATS و مطابق با حقوق دموکراتیک شهروندان این کشور برای حفظ حریم خصوصی مطابقت دارد. آنها گفتند چین دارد “یکی از محدودترین چارچوب های اقتصاد دیجیتال در جهان” و باید ابتدا در سابقه شفافیت خود و عدم تمایل دیرینه آن برای گشودن کامل خدمات تجارت خارجی منعکس شود. “همه تأمین کنندگان نرم افزار باید از مقررات داخلی ما پیروی کنند” یک مقام دیگر گفت.

خبر مرتبط  اتحادیه اروپا برای ادامه حیات خود به بدهی همیشگی نیاز دارد - جورج سوروس - اخبار تجاری RT

بیشتر بخوانید: هند به دنبال کنترل شدیدتر واردات کالاهای چینی از سایر کشورهای آسیایی است

روابط بین دو ملت پس از درگیری مرگبار ژوئن بین سربازان هندی و چینی در امتداد مرز مورد مناقشه در هیمالیا که در آن 20 سرباز هندی کشته شدند ، بدتر شده است. دهلی نو از این زمان که دومین شریک تجاری این کشور است ، صد در صد چک فیزیکی برای محموله های چین اعمال کرده است. گردش مالی تجارت بین دو کشور در سال مالی منتهی به مارس 2019 به ارزش 87 میلیارد دلار بود که کسری تجاری 53.57 میلیارد دلاری به نفع چین بود ، گسترده ترین هند با هر کشور است.

خبر مرتبط  آیا توافق اوپک + باعث کاهش توافق بازار نفت خواهد شد؟ - اخبار تجاری RT

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید