دلار استرالیا با افزایش قیمت سنگ آهن و ضعف ارزش بازار تقویت می شود – RT Business News

افزایش ارزش پول استرالیا در روز دوشنبه در دلار آمریكا با كاهش 1.32 استر در برابر دلار و رسیدن به بالاترین سطح از سال 2018 تا كنون.

در طول سال دلار استرالیا بیش از هفت درصد در برابر دلار رشد کرده است. دلار آمریکا امسال در برابر ارزهای بزرگ جهانی نزدیک به 6 درصد ضرر کرده است که شاخص دلار در این هفته 0.3 درصد افت دارد.
همچنین در rt.com
جدا کردن اقتصادی از چین “اقدام خودشکنی ملی” – نماینده استرالیااعتقاد بر این است که افزایش نرخ دلار استرالیا تحت تأثیر قیمت های بی سابقه سنگ آهن است ، زیرا این کشور یکی از بزرگترین تامین کنندگان این فلز در جهان است. طبق اعلام انجمن جهانی فولاد ، سال گذشته استرالیا نزدیک به 60 درصد از منبع جهانی سنگ آهن در دریا را به خود اختصاص داده است.

خبر مرتبط  روسیه همچنان به جمع آوری طلا ادامه می دهد و 2.7 میلیارد دلار به ذخایر فارکس اضافه می کند - RT Business News

چین مهمترین بازار صادرات کالا در استرالیا است. در حالی که تنش های تجاری بین پکن و کانبرا در حال افزایش است ، تاکنون این فلز با هیچ تعرفه ای روبرو نشده است.
همچنین در rt.com
استرالیا متعهد شد چین را در ازای تعرفه های جو در میان تنش های تجاری افزایش یافته بین دو کشور به WTO بکشاندخبر مرتبط  سقوط دلار آمریکا به زودی به افزایش بیت کوین نسبت داده می شود - Max Keizer - RT Business News

“افزایش قیمت سنگ آهن … به AUD کمک می کند تا اخبار بد ، از جمله وخامت بیشتر در روابط استرالیا و دولت چین را نادیده بگیرد” به نقل از CNBC ، بانک مشترک المنافع استرالیا (CBA) روز دوشنبه گفت. طبق گفته این بانک ، ارزش منصفانه دلار استرالیا عمدتا بر اساس قیمت کالاها است.

خبر مرتبط  موج دوم کاوید می تواند قیمت نفت را به "دمپایی" ارسال کند - RT Business News

در روز جمعه ، نگرانی در مورد عرضه و تقاضای شدید فولاد ، آتی سنگ آهن را به بالاترین حد خود رساند. قیمت سنگ آهن برای اولین بار در تاریخ از مرز 1000 یوان (152.95 دلار) به ازای هر تن عبور کرد. با این حال ، معاملات آتی این کالا روز دوشنبه با سقوط در حدود چهار درصد از سطح تاریخی عقب نشینی کردند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید