دلار آمریکا می تواند “افزایش خطر” در میان افزایش عدم اطمینان اقتصادی و سیاسی باشد – RT Business News

پس از متحمل شدن بدترین سقوط ماهانه خود در حدود یک دهه ، واحد پول ایالات متحده آگوست با افزایش قیمت آغاز شده است. با این حال ، تحلیلگران پیش بینی می کنند که ضعف بیشتر در روند صعودی پیش بینی شود.

“ما انتظار داریم که ارز با تأخیر جریان های پناهگاه ، کاهش سود ایالات متحده و عدم اطمینان سیاسی پیش از انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر تضعیف شود.” تحلیلگران UBS هفته گذشته نوشتند.

شاخص ICE دلار آمریکا ، که دلار را در برابر سبد شش رقبای اصلی اندازه گیری می کند ، در ماه ژوئیه 4.2 درصد سقوط کرد – بزرگترین کاهش یک ماهه آن از سپتامبر 2010 است. این شاخص در روز سه شنبه در حدود 93.69 معامله شد ، اما داده های کمیسیون معاملات آتی کالا نشان داد که دلار از صرافی های سوداگر سود چندانی ندارد.

به گفته استیون باروو ، رئیس استراتژی G-10 در بانک استاندارد ، ضعف دلار در برابر ارزهای توسعه یافته در زمان افزایش عدم قطعیت جهانی پیرامون همه گیر Covid-19 به وجود می آید. معمولاً دلار رفتار می کند “کمی بهتر” وی در یادداشتی که توسط دیده بان بازار دیده می شود گفت ، در برابر بحران ، علیه همسالان اقتصاد توسعه یافته خود است.

خبر مرتبط  روسیه با افزایش تقاضا برای پرداخت های بدون پول ، مسئله روبل دیجیتال را در نظر می گیرد - RT Business News
همچنین در rt.com
“دلار در حال بازگشت به حالت استاندارد طلا است زیرا دلار آمریکا در حال فروپاشی است” – پیتر شیفاین استراتژیست نگران این است که ترکیب افزایش عدم قطعیت اقتصادی و سیاسی در میان همه گیر کوراو ویروس و پیش از انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر می تواند به اصطلاح ایجاد کند. “خطر سقوط ،” خطری که بیشتر با ارزهای در حال ظهور در بازار همراه است.

بارو خاطرنشان كرد: دلار در برابر ارزهای در حال ظهور خوب نگه داشته شده است ، این بدان معناست كه این خطر عمدتاً در مقابل سایر ارزهای توسعه یافته جهان مانند یورو ، ین ژاپن و فرانك سوئیس است.

خبر مرتبط  روسیه 4.4 میلیارد دلار به ذخایر فارکس تنها در یک هفته - RT Business News اضافه می کند

کاهش نرخ بهره و سایر اقدامات تسکین یافته توسط بانک مرکزی فدرال رزرو ، و همچنین افت بازده خزانه داری به پایین ترین نرخ تمام مدت یا نزدیک به آن ، به طور قابل توجهی حق بیمه نرخ ایالات متحده را نسبت به سایر موارد کاهش داده است. “بی خطر” ارزها به گفته بارو ، آنچه که واقعاً مهم است ، فاکتورهای دیگری مانند نقدینگی دارایی ها ، به ویژه اوراق قرضه دولتی است. یخ زدگی نزدیک به بازار خزانه داری آمریکا در اوج بحران کووید 19 در اوایل سال جاری نشان داد “کمی از سر و صدا ،” او گفت. این امر می تواند مشکلی ایجاد کند که در صورت بروز یک رویداد خطرناک دیگر ، معامله گران و سرمایه گذاران تمایلی به مراجعه به وزارت خزانه داری نداشته باشند.

خبر مرتبط  برنامه B؟ طبق گفته های برانسون ، ویلیام آتلانتیک را برای تصمیم گیری برای نجات مالی تصمیم می گیرد - RT Business News
همچنین در rt.com
یک مقام سابق صندوق بین المللی پول هشدار می دهد که رویداد “انفجار” می تواند DOLLAR ایالات متحده را جمع کند.شاخص عدم قطعیت اقتصادی نشان می دهد که عدم قطعیت ایالات متحده به سطحی مشابه با سایر کشورهای جهان صعود کرده است ، در حالی که قبل از همه گیری به طور قابل توجهی پایین تر از سطح جهانی بوده است.

به گفته بارو ، عوامل دیگری نیز وجود دارد که می تواند منجر به ضعف دلار شود ، اما سوال اساسی این است که آیا به دلار می توان اعتماد کرد. “زیرا اگر اعتماد در اقتصاد ایالات متحده ، سیاست گذاری ، اعتبار انتخابات و موارد دیگر ناپدید شده باشد ، دلار ممکن است حداقل در برابر سایر ارزهای اصلی رکود کند.” او گفت.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید