در پی کاهش غافلگیرانه عربستان سعودی و کاهش عرضه نفت خام آمریکا به اوج 11 ماهه رسیده است – RT Business News

تعهدات عربستان سعودی در کاهش داوطلبانه تولید و کاهش زودتر موجودی نفت ایالات متحده همچنان بازارهای انرژی را تقویت کرده و قیمت های نفت خام را به بالاترین سطح از فوریه 2020 رسانده است.

معاملات آتی معیارهای بین المللی Brent و American West Texas Intermediate (WTI) جمعه با یک روند صعودی متوالی روبرو شدند و روزانه حدود 1.7 درصد افزایش یافت. هر دو بالاترین سطح در تقریباً یک سال را دیدند و در حال دستیابی به سود شش درصدی هفتگی بودند ، با برنت بیش از 55 دلار در هر بشکه و WTI در حدود 51.5 دلار معامله شد.

خبر مرتبط  شرکت های نفتی کوچکتر روسیه غول های انرژی را از بالای رتبه بندی WWF محیطی بیرون می کشند - RT Business News
همچنین در rt.com
میزان تولید نفت روسیه نزدیک به یک دهه اخیر به کمترین میزان خود می رسدبازارهای انرژی تحت تأثیر کاهش اضافی عربستان سعودی بود که در اوایل این هفته توسط پادشاهی اعلام شد. بزرگترین صادرکننده نفت جهان متعهد شد که میزان تولید نفت خود را در روزهای فوریه و مارس با افزایش یک میلیون بشکه در روز در بالای محدودیت های موجود در قرارداد + OPEC کاهش دهد. کاهش های ریاض ، که معادل حدود یک درصد از عرضه جهانی است ، توسط برخی دیگر از امضا کنندگان پشتیبانی شد.

خبر مرتبط  فیات کرایسلر و پژو برای ایجاد چهارمین خودروساز بزرگ جهان در ادغام 58 میلیارد دلار "بله" می گویند - RT Business News

در حالی که به برخی از صادرکنندگان نفت ، مانند روسیه ، اجازه داده شده بود که تولید خود را در ماه های آینده کمی افزایش دهند ، سهمیه های OPEC + همچنان پابرجا هستند. آنها برای ژانویه 7.2 میلیون بشکه در روز هستند و طی دو ماه آینده به 7.125 میلیون بشکه در روز و 7.05 بشکه در روز کاهش خواهند یافت.
همچنین در rt.com
جریان نفت خام از عربستان سعودی به آمریکا به صفر می رسدخبر مرتبط  HSBC بانک برتر انگلیس "راه اندازی تله" برای هواوی چین در تحقیقات آمریکا را تکذیب کرد - اخبار بازرگانی RT

علاوه بر کاهش تأمین اوپک و متحدانش ، اطلاعات اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) نشان می دهد که موجودی نفت خام این کشور در هفته منتهی به 1 ژانویه هشت میلیون بشکه کاهش یافته است. این افت بیش از انتظار بازار بود ، تحلیلگران IHS Markit پیش بینی کاهش 1.2 میلیون درصدی را داشت ، در حالی که تحلیلگران نظرسنجی شده توسط رویترز پیش بینی می کردند که موجودی 2.1 میلیون بشکه باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید