در حالی که DOLLAR DIVES در میان تشدید ردیف ایالات متحده و چین – SOARS طلا به همه زمانه بالا می رسد – RT Business News

طلا در روز دوشنبه به دلیل افزایش تنش ها بین ایالات متحده و چین ، باعث افزایش اشتهای سرمایه گذاران برای دارایی های بی سرپناه شد. همچنین به دلیل تسریع درگیر بیماری پولی در سراسر جهان به دلیل بیماری همه گیر ، این کمک شد.

این فلز زرد 1.6 درصد افزایش یافت و به 1.943 دلار در هر اونس رسید و از اوج صعودی در سپتامبر 2011 فراتر رفت. نقره نیز به جمع راهپیمایان پیوست و با رشد 4.5 درصدی از بالاترین سطح خود از سپتامبر 2013 با 23.86 دلار در هر اونس شد.

در همین حال ، دلار آمریکا به پایین ترین نرخ دو سال در مقابل ارزهای اصلی سقوط کرد ، زیرا نگرانی ها درباره چشم انداز اقتصادی ایالات متحده نیز برای کاهش نرخ بازده شروع شده است.

خبر مرتبط  مرگ امپراتوری آمریکا به دلیل خودکشی حاصل خواهد شد - Max Keizer - RT Business News

با کاهش ارزش دلار ، “بسیاری از بودجه در حال حاضر به طلا می روند” ، ادوارد میر ، تحلیلگر شرکت ED&F Man Capital Markets به رویترز گفت. “و تا زمانی که [virus situation] بدتر می شود ، بازار برای مدت زمان طولانی تر و مقادیر بیشتر محرک بیشتری را تخفیف می دهد ، و همه این موارد برای طلا صعودی است. “ او گفت.

خبر مرتبط  سازنده مواد مخدر آمریكا می گوید كه داروی كروناویروس آن برای هر درمان تا 5700 دلار هزینه خواهد داشت - RT Business News
همچنین در rt.com
“جهانی که در حال فروپاشی دلار است به حالت اولیه” طلا “برمی گردد” – پیتر شیفبه گفته جفری هالی ، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA ، رکورد طلا ممکن است در خرید فنی بیشتر شود و چون خسارات متوقف می شود. “حرکت به $ 2،000 در هر اونس خیلی سریعتر از حرکت از 1800 $ تا 1،920 $ اتفاق می افتد.” او گفت.

سهام جهانی در اواخر هفته گذشته بخاطر بسته شدن کنسولگری چین در هیوستون ، بخاطر بسته شدن کنسولگری ایالات متحده در چنگدو ، پکن را مجبور به واکنش در نوع خود کرد.

خبر مرتبط  UBS به سرمایه گذاران توصیه می کند پول را به عنوان طلا در مقابل عدم اطمینان اقتصادی در طلا قرار دهند - RT Business News

وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو گفت: واشنگتن و متحدانش باید از اینها استفاده كنند “راههای خلاقانه تر و ادعاتر” فشار به پکن برای تغییر راههای خود

رئیس جمهور ایالات متحده [Donald] ترامپ قبلاً می گفت رئیس جمهور شی شی جینپینگ رهبر بزرگی است. اما اکنون جمله پمپئو آنقدر پرخاشگرانه شده است که بازارها شروع به نگرانی از تشدید بیشتر می کنند. “ گفت: Norihiro Fujito ، استراتژیست اصلی سرمایه گذاری در Mitsubishi UFJ مورگان استنلی اوراق بهادار.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید