در حالی که ویروس کرونا ویروس کرونا همچنان بازارهای خودرویی اروپا را به سمت پایین سوق می دهد ، فروش اتومبیل روسیه مجدداً افزایش یافت – RT Business News

ماه گذشته تقاضا برای خرید خودروهای جدید در روسیه افزایش یافت و فروش آن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به 3.4 درصد افزایش یافت ، در حالی که عدم قطعیت ویروس کرونا همچنان بر صنعت خودرو در بسیاری از کشورهای اروپایی تأثیر می گذارد.

طبق اطلاعات انجمن مشاغل اروپایی (AEB) ، مشتریان روسی بیش از 154،400 اتومبیل جدید و وسایل نقلیه سبک تجاری در ماه سپتامبر خریداری کرده اند. ماه گذشته نتیجه مثبت دیگری را برای بازار خودرو روسیه رقم زد که از ابتدای این سه ماه شروع به نشان دادن علائم بهبودی کرد. در ماه جولای ، فروش خودرو حدود هفت درصد بود ، اما رشد در ماه آگوست ادامه پیدا نکرد و خریدها 0.5 درصد افت کرد. با وجود افت ، بازار خودروی روسیه در پایان تابستان به عنوان دومین بازار بزرگ اروپا شناخته شد.
همچنین در rt.com
تولید انبوه اولین اتومبیل برقی روسی تا پایان سال آغاز می شودخبر مرتبط  چین معتقد است تقاضای گاز طبیعی افزایش می یابد - RT Business News

در حالی که فروش کل در ماه سپتامبر پیشرفت داشت ، ثبت نام در 9 ماه اول تقریباً 14 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشت.

رهبران و تحلیلگران صنعت می گویند که افزایش تقاضای ماه گذشته می تواند با عدم قطعیت رشد ویروس کرونا و وضعیت پول ملی روسیه ، روبل مرتبط باشد. روبل در برابر دلار حدود هفت درصد افت کرد و در ماه گذشته حدود 5 درصد در برابر یورو پایین آمد.

بیشتر بخوانید: فروش اتومبیل های الکتریکی در روسیه در حال رشد است اما روند دقیقاً روند صعودی ندارد

“تداوم سقوط نرخ روبل مطمئناً از افزایش تقاضا برای اتومبیل پشتیبانی می کند” آرتیم زایابین ، رئیس بخش تحلیلی یکی از بزرگترین نمایندگی های این کشور ، آوتومیر ، به نقل از رسانه های روسی گفت.

تحلیلگران یکی دیگر از فروشندگان عمده خودرو روسیه ، رولف ، توافق کردند که روبل در حال تضعیف می تواند یکی از عوامل اصلی تقاضا باشد. به گفته مدیر توسعه در رولف ، ولادیمیر میروشنیکوف ، دوستداران اتومبیل قبل از افزایش قیمت های احتمالی برای خرید وسایل نقلیه عجله دارند.

خبر مرتبط  آیا حدود صادرات غلات روسیه امنیت جهانی غذا را تهدید می کند؟ - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
کرملین می گوید روبل روسیه با وجود نوسانات فعلی بهبود خواهد یافت“به طور سنتی سپتامبر ماه خوبی برای تجارت خودرو است. علاوه بر تقاضای تاخیر خرید و تضعیف روبل ، فعالیت های پایین سفر و اقدامات حمایتی دولت منجر به سومین ماه رشد امسال شد. “ توماس استارتزل ، رئیس کمیته تولیدکنندگان اتومبیل AEB در اوایل این هفته گفت.

به نظر می رسد بازار اتومبیل روسیه در مقایسه با عملکرد ماه سپتامبر وضعیت بهتری نسبت به برخی از همتایان اروپایی خود دارد. فقط در چند کشور اروپایی فروش خودرو افزایش یافته است ، از جمله بزرگترین بازار خودرو اروپا ، آلمان و ایتالیا ، جایی که ثبت نام های جدید نیز برای اولین بار در سال جاری صعود کردند.

خبر مرتبط  چین بیشترین کاهش بدهی را به کشورهای فقیر در میان کشورهای G20 گسترش می دهد - RT Business News

فروش خودروهای جدید در انگلیس ماه گذشته بیش از چهار درصد کاهش یافت و به پایین ترین سطح در طول دو دهه گذشته رسید. در همین حال ، اعتقاد بر این است که ثبت نام خودروهای جدید در فرانسه حدود سه درصد در ماه سپتامبر کاهش یافته است ، و پس از کاهش چشمگیر یک ماه قبل ، هنگامی که فروش سالانه تقریباً یک پنجم کاهش داشت ، دوباره بازگشت کرد. بازار خودرو در همسایگی اسپانیا نیز با شکست روبرو شده است ، به طوری که فروش خودرو در ماه سپتامبر حدود 14 درصد کاهش یافته است و این کاهش شدید ثبت شده در ماه آگوست است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید