در حالی که روند شیوع بیماری همه گیر در سراسر اروپا ادامه دارد – مجمع جهانی اقتصاد از داووس به سنگاپور نقل مکان می کند – RT Business News

Covid-19 مجمع جهانی اقتصاد (WEF) را مجبور کرد سال آینده از داووس به سنگاپور برود. این رویداد تنها دومین بار طی دو دهه است که جلسه مهم سالانه تجارت در سوئیس برگزار نشده است.

رهبران سیاسی و بازرگانی روز دوشنبه در بیانیه ای گفتند که رهبران سیاسی و تجاری برای نشست سالانه ویژه 2021 از 13 تا 16 مه در سنگاپور تشکیل می شوند. با این حال ، آنها قصد دارند مجمع را در سال 2022 به سوئیس بازگردانند.

“تغییر مکان نشان دهنده اولویت انجمن در حفظ سلامت و ایمنی شرکت کنندگان و جامعه میزبان است.” در این بیانیه آمده است. این اضافه شده است که این نشست خواهد بود “اولین رویداد رهبری جهانی برای رفع نقاهت جهانی از بیماری همه گیر.”
همچنین در rt.com
Covid-19 اقتصاد جهانی را “بیش از صخره” تحت فشار قرار می دهد – رهبران تجارت به G20 هشدار می دهندخبر مرتبط  بیکاری ایالات متحده در بحران کووید 19 به نزدیک به 50 میلیون نفر - RT Business News

پیش از این اعلام شده بود که تاریخ برگزاری مجمع از شکاف معمول ژانویه خود تا ماه مه عقب مانده است. در ماه اکتبر ، برگزارکنندگان گفتند که مکان جلسه را تغییر می دهند اما هنوز قصد دارند آن را در سوئیس برگزار کنند. قرار بود WEF به جای پیست اسکی آلپ ، داووس ، در لوسرن-بورگنوستک برگزار شود.

این تغییر می تواند یک ضربه دردناک برای داووس باشد ، زیرا جمع نخبگان سیاسی و تجاری جهانی معمولاً بزرگترین منبع درآمد برخی از مشاغل محلی است. مطالعه محققان دانشگاه سنت گالن تخمین زده است که WEF در سال 2017 حدود 60 میلیون فرانک (66 میلیون دلار) برای شهرداری و حدود دو میلیون فرانک درآمد مالیاتی محلی ایجاد کرده است.

خبر مرتبط  شاخص عمده سرمایه گذاری ایالات متحده 10 سهام چین را در لیست سیاه ترامپ قرار می دهد - RT Business News
همچنین در rt.com
ایالات متحده در حالی که بزرگترین معامله تجاری جهان در آسیا و اقیانوسیه را منعقد کرد ، کنار گذاشته شددر حالی که سنگاپور به اولین مکان در آسیا برای میزبانی این انجمن تبدیل خواهد شد ، این اولین باری نیست که WEF در خارج از داووس برگزار می شود. در سال 2002 ، جلسه برای ابراز همبستگی در مورد حملات تروریستی 11 سپتامبر به شهر نیویورک منتقل شد.

تصمیم برای انتقال محل برگزاری در حالی است که تعداد عفونت های ویروس کرونا در اروپا همچنان رو به افزایش است و دولت ها را مجبور به اعمال محدودیت ها می کند. سنگاپور قبلاً گفته بود که در زمینه مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا به خوبی عمل کرده است ، در حالی که میزان مرگ و میر در ایالت شهر از کمترین موارد در جهان است. از روز سه شنبه ، سنگاپور اعلام کرد که برای سومین روز متوالی هیچ آلودگی محلی به ویروس Covid-19 ندارد ، در حالی که تعداد کل موارد 58273 مورد بود و تعداد کشته شدگان 29 نفر بود.

خبر مرتبط  خطوط هوایی ایالات متحده برای بقا می جنگند ، اکنون به توسعه محرک نیاز دارند - سخنگوی انجمن خلبانان متفقین به بوم بوست گفت - اخبار تجاری RT

“علیرغم همه گیری مداوم ، ما اطمینان داریم که سنگاپور می تواند ضمن حفظ ماموریت WEF برای ایجاد تغییرات مثبت از طریق همکاری و تعامل ، به حفظ سلامت و ایمنی عمومی ادامه دهد.” چان چون سینگ ، وزیر تجارت سنگاپور در بیانیه ای گفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید