داو در میان ترس از موج دوم بالقوه Covid-19 با افت 600 امتیاز – RT Business News

بازار سهام بورس ایالات متحده روز دوشنبه ، به دنبال الگوی سهام آسیا و اروپا ، دچار غواصی شد و نگرانی های احتمالی شیوع koronavirus جدید در ایالات متحده و چین افزایش یافت.

میانگین صنعتی داو جونز 2.4 درصد در زنگ افت سقوط کرد. شاخص S&P 500 از 500 شرکت برتر ایالات متحده 1.9 درصد کاهش یافت ، در حالی که کامپوزیت Nasdaq سنگین با فناوری 1.4 درصد پایین تر تجارت می کند. هفته گذشته ، هر سه معیار بزرگ سهام عدالت بدترین هفته خود را از 20 مارس متحمل شدند.

سرمایه گذاران اروپایی همچنین میزان احیای ویروس کشنده را اندازه گیری کردند. سهام لندن ، فرانکفورت و پاریس به فروش جهانی پیوستند ، با FTSE 100 بریتانیا ، DAX آلمان و CAC 40 فرانسه هفته را بیش از دو درصد پایین تر شروع کردند.

خبر مرتبط  تک شاخ های Silicon Valley و fracking بخشی از برنامه پولشویی فدرال رزرو هستند - گزارش Keizer RT

در آسیا ، Nikkei ژاپن بیش از سه درصد ریخت و با شروع هفته یکی از بدترین مجریان منطقه شد. Kospi کره جنوبی حتی پایین تر سقوط کرد و بیش از چهار درصد از دست داد.
همچنین در rt.com
بازارهای سهام جهانی در میان ترس فزاینده از تجدید حیات Covid-19 در حال سقوط هستندبازپرداخت بازار جهانی پس از آن رخ می دهد كه چین در اوایل روز دوشنبه 36 مورد از كرونوویروس جدید گزارش كرد و تعداد كل این تعداد را به 79 مورد رساند زیرا عفونت محلی منتقل شده در 12 ژوئن ، اولین مورد در حدود دو ماه است. پایتخت چین اعلام کرد که این اقدامات مجدداً اقدامات سختگیری را انجام داده و آزمایشات گسترده را انجام می دهد.

خبر مرتبط  ونزوئلا از بانک انگلیس به دلیل امتناع از بازگشت طلا این کشور در میان بحران کورو ویروس شکایت کرد - اخبار تجاری RT

در همین حال ، دانشمندان و متخصصان بهداشت در ایالات متحده در مورد احتمال موج دوم ویروس هشدار می دهند ، زیرا بسیاری از کشورها پس از قفل شدن دوباره شروع به بازگشایی می کنند. چندین ایالت آمریكا كه هفته ها قبل بازگشایی شده اند ، از جمله آلاباما ، كالیفرنیا ، فلوریدا و كارولینای شمالی ، در حال حاضر از افزایش تعداد عفونت ها و بستری ها خبر می دهند.

“ممکن است ذوب شدن نیاز به استراحت داشته باشد ، زیرا احساسات خیلی سریع صعود کرده است.” اد یاردنی ، رئیس جمهور و رئیس استراتژیست سرمایه گذاری در تحقیقات Yardeni ، در یادداشتی روز یکشنبه به نقل از CNBC گفت. “اکنون که بازگشایی مجدد اتفاق می افتد ، ترس از نتایج زیر حد حداکثر وجود دارد: مسافت کمتری اجتماعی که موج دوم ویروس را تحریک می کند ، به دنبال آن دور دیگری از بستن قفل ها وجود دارد.”

تعداد موارد کروناویروس جهانی در حال حاضر از هشت میلیون علامت گذشت ، و بیش از 436،000 کشته شده است. تعداد عفونت های جدید ثبت شده در سراسر جهان در روز دوشنبه 44136 نفر است ، در حالی که 1.095 نفر جان باخته اند.

خبر مرتبط  سهام بزرگترین سازنده تراشه چین پس از گزارش احتمالی ممنوعیت ایالات متحده - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید