داو جونز برای اولین بار 30،000 نقطه عطف را شکست زیرا سهام در میان امیدهای واکسن و شروع رسمی انتقال بایدن افزایش یافت – RT Business News

میانگین صنعتی داو جونز روز سه شنبه برای اولین بار 30،000 را شکست ، زیرا خوش بینی به وال استریت در میان امیدها برای راه اندازی چندین واکسن Covid-19 و پایان دادن به عدم اطمینان انتخابات آمریکا افزایش یافت.

با گسترش سریع ویروس کرونا در اروپا و ایالات متحده ، بازارهای سهام در سراسر جهان به شدت سقوط کرد. اخبار مربوط به واکسن ها که نتایج امیدوار کننده ای را در هفته های اخیر نشان می دهد ، تجمعی را آغاز کرد که شاخص های اصلی وال استریت را به بالاترین سطح بازگشت.

اندکی پس از آغاز معاملات در روز سه شنبه ، تراشه آبی داو از نقطه نظر روانشناختی 30،000 نقطه عطف پیشی گرفت و به انتظار 218 روزه معامله پایان داد ، زیرا در 15 ژانویه 29،000 گذشت.

خبر مرتبط  اقتصاد عربستان سعودی به شدت از سقوط قیمت نفت ضربه خورد - RT Business News

این نقطه عطف جدید پس از آن صورت گرفت که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا رسماً راه را برای انتقال قدرت منظم به رئیس جمهور منتخب جو بایدن در روز دوشنبه روشن کرد.

ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی کوتاه به موج افزایش سهام بورس پرداخت و به مردم در دولت خود و مردم آمریکا تبریک گفت.

“هرگز به این تعداد شکسته نشده است. این یک عدد مقدس است: 30،000. هیچ کس فکر نمی کرد هرگز آن را ببینند ، ” او گفت.

“من می خواهم به همه افراد در این کشور تبریک بگویم [Trump] دولتی که بسیار سخت کار کرد و مهمتر از همه ، من می خواهم به مردم کشورمان تبریک بگویم زیرا هیچ کس مانند شما وجود ندارد ، ” او اضافه کرد.

ایوانکا ترامپ ، مشاور کاخ سفید نیز این خبر را خبر داد و با ارسال توییتر به آمریکایی ها تبریک گفت.

سفر Dow ​​به 30،000 از نقطه عطف 20،000 کمتر از چهار سال طول کشید ، سرعت صعودی در مقایسه با صعود قبلی 10،000 نقطه ای که تقریباً دو دهه طول کشید.

روز سه شنبه همچنین شاخص S&P 50 رکورد جدید 52 هفته ای را ثبت کرد و پایین ترین سطح را نداشت ، در حالی که Nasdaq 180 بالاترین و هشت پایین ترین سطح را ثبت کرد.

علیرغم سود سهام بورس ، فعالیت اقتصادی ایالات متحده هنوز از خسارت وارده به قفل محاصره شده و اشتغال در سطحی است که آخرین بار در سال 2015 دیده شده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!