داو بیش از 800 نقطه سقوط کرد ، بازارهای سهام جهانی به دلیل نگرانی از موج دوم COVID فرو ریختند – RT Business News

سهام ایالات متحده روز دوشنبه به شدت کاهش یافت و روند نزولی هفته گذشته را افزایش داد ، زیرا نگرانی در مورد ویروس کرونا در ایالات متحده و سایر کشورها ترس از موج دوم همه گیری و تعطیلی مجدد مشاغل بیشتر را برانگیخت.

میانگین صنعتی داو جونز بیش از 800 واحد یا تقریباً سه درصد در زنگ آغازین فرو نشست. هم S&P 500 و هم Nasdaq با تکنولوژی بالا بیش از دو درصد افت کردند.

به خصوص برای سهام بازار و فناوری تاکنون ماه سختی گذشته است. S&P 500 در ماه سپتامبر تاکنون پنج درصد خاموش است ، در حالی که کامپوزیت Nasdaq در منطقه تصحیح قرار دارد ، بیش از 10 درصد از رکورد اخیر خود کمتر است.

خبر مرتبط  در حالی که روند شیوع بیماری همه گیر در سراسر اروپا ادامه دارد - مجمع جهانی اقتصاد از داووس به سنگاپور نقل مکان می کند - RT Business News

“به نظر می رسد بزرگترین دلیل کاهش در اکثر بازارهای سهام جهانی این نگرانی است که محدودیت های شدیدتر ویروس در اروپا ناشی از جهش جدید در موارد Covid باشد که اکنون هوا سردتر است”. مت Maley ، استراتژیست ارشد بازار در Miller Tabak ، در یادداشتی که توسط CNBC مشاهده شد ، گفت.

سهام اروپا نیز روز دوشنبه با پایین آمدن معاملات DAX آلمان و CAC 40 فرانسه و FTSE لندن بیش از سه درصد کاهش یافت.

خبر مرتبط  آیا آیفون SE 2020 ارزش 399 دلار قیمت آن را دارد؟ - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
مشاور ارشد دولت انگلیس ادعا می کند که آنتی بادی های Covid-19 با گذشت زمان کمرنگ می شوند ، و تقریباً 50،000 مورد در روز تا اواسط ماه اکتبر هشدار می دهدواکنش بازار در حالی اتفاق می افتد که هم در اروپا و هم در مناطقی از ایالات متحده آمریکا به سمت پاییز و زمستان می روند ، زمانی که مردم بیشتر وقت خود را در داخل می گذرانند ، گسترش ویروس سرعت می گیرد. مرگ و میر ناشی از Covid-19 در ایالات متحده نزدیک به 200000 نفر است و موارد جدید در هفته گذشته در آرکانزاس ، کلرادو ، آیداهو ، مونتانا ، نبراسکا و داکوتای شمالی افزایش قابل توجهی یافته است.

خبر مرتبط  قبل از Covid-19 ، اقتصاد ایالات متحده "BUBBLE ENORMOUS" بود و همه گیر فقط سنجاق است - پیتر شیف به جو روگان - اخبار تجارت

“با توجه به تعداد مجدد موارد جهانی Covid-19 ، سرمایه گذاران به طور فزاینده ای در مورد حرکت اقتصادی بهبود می یابند ،” حسین سید ، استراتژیست اصلی بازار در FXTM ، به CNN گفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید