دانمارک برای اطمینان از پرداخت مالیات مناسب توسط شرکت فناوری ایالات متحده ، کتابهای Google را بررسی می کند – RT Business News

دانمارک با پرداخت مالیات دیجیتال گسترده تر در اتحادیه اروپا ، بازنگری خود را درباره حساب های Google در این کشور آغاز کرده است. غول سیلیکون ولی می گوید که تمام قوانین مالیاتی دانمارک را رعایت کرده است.

در گزارش مالی سال 2019 که روز دوشنبه منتشر شد ، Google Danish Aps گفت مقامات مالیاتی دانمارک این کار را کرده اند “شروع به بازبینی سالهای مالیات باز در مورد موقعیت مالیاتی شرکت کرد.” کریستین سورنسن ، رئیس سیاستگذاری عمومی Google در دانمارک ، با اشاره به اینکه این واحد هنوز در حال مذاکره در این زمینه است ، گفت: این شرکت به دانمارک می پردازد “مالیاتی که آنها از ما می خواهند.”

“هیچ رازی نیست که ما به عنوان یک شرکت بین المللی ، بیشتر مالیات خود را – بیش از 80٪ – در ایالات متحده ، جایی که متعلق به ما است ، پرداخت می کنیم. دقیقاً مانند شرکت های بین المللی دانمارکی که بخش عمده ای از مالیات خود را در دانمارک پرداخت می کنند. “ وی در بیانیه ای به نقل از رویترز گفت.

خبر مرتبط  چین اولین پل معلق جهان را با ترکیب راه آهن سریع السیر و جاده افتتاح می کند - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
اتحادیه اروپا تحقیقات ضد انحصاری را در معامله Fitbit Google درباره مسائل حریم خصوصی آغاز می کنددانمارک یکی از معدود کشورهای اتحادیه اروپا برای مخالفت با مالیات دیجیتالی بود که شرکت های بزرگ فناوری آمریکایی را هدف قرار داد. این کشور در ابتدای سال مواضع خود را تغییر داد و نخست وزیر دانمارک با ابراز حمایت از توافق نامه ای در سطح اتحادیه اروپا درباره این مالیات که می تواند بر شرکت های آمریکایی مانند گوگل ، آمازون و اپل تأثیر بگذارد ، ابراز کرد.

خبر مرتبط  اخلال در سفرهای مربوط به بیماری همه گیر 730 میلیارد دلار درآمد جهانی گردشگری را از بین می برد - UN - RT Business News

در حالی که برخی از کشورهای اروپایی اصرار دارند که گرایش های فناوری آمریکایی نیاز به پرداخت مالیات بیشتر از درآمدی که در این منطقه ایجاد می کنند ، دارد اما ایالات متحده این طرح پیشنهادی را تبعیض آمیز علیه تجارت خود خواند و تهدید به تلافی کرد. آخرین دور مذاکرات مقامات اتحادیه اروپا و ایالات متحده در ماه ژوئن منجر به شکست شد و گزارش شد که طرف آمریکایی به دلیل عدم پیشرفت از ادامه مذاکرات خودداری کرد.

خبر مرتبط  دومین فرودگاه شلوغ لندن ممکن است تا سال 2024 به سطح مسافرهای قبل از koronavirus بازگردد - RT Business News

بیشتر بخوانید: بیماری همه گیر ویروس کرونا باعث انقباض زیادی در اقتصاد منطقه یورو می شود

از آنجا که ایرلند ، که میزبان تعدادی از شرکتهای بزرگ فناوری است ، همچنان یکی از اصلی ترین عوامل جلوگیری از مالیات دیجیتال وسیع تر در اتحادیه اروپا است ، برخی کشورها قبلاً این اقدام را به تنهایی انجام داده اند. فرانسه اولین اقتصاد بزرگ اروپا شد که این کار را انجام داد ، وزیر دارایی برونو لومیر گفت این مصوبه امسال بدون در نظر گرفتن پیشرفت در یک توافق بین المللی اعمال خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید