دادگاه عالی اتحادیه اروپا ادعا می کند که صلاحیت این تصمیم را درباره تصمیم گیری در مورد چاپ پول بانک مرکزی اروپا با رد نگرانی های آلمان دارد

بالاترین دادگاه اتحادیه اروپا در روز جمعه اعلام كرد كه این مقام تنها در اختیار بانک مرکزی اروپا (ECB) است. این حکم اخیر در آلمان را در مورد سؤال از قدرت بانک مرکزی اروپا برای چاپ پول بدون رضایت اعضای آن رد کرد.

“برای اطمینان از اجرای یکنواخت قانون اتحادیه اروپا ، دیوان دادگستری (دادگاه تجدیدنظر) به تنهایی … صلاحیت رسیدگی به این امر را دارد که عملکرد یک نهاد اتحادیه اروپا خلاف قانون اتحادیه اروپا باشد.” در بیانیه ای گفت “اختلافات بین دادگاههای کشورهای عضو در مورد صحت این قبیل اقدامات در واقع می تواند وحدت نظم قانونی اتحادیه اروپا را به خطر اندازد و از اطمینان قانونی جلوگیری کند.”

روز سه شنبه ، دادگاه قانون اساسی فدرال آلمان با دادن سه ماه به بانک مرکزی اروپا برای اثبات اینکه برنامه اصلی خرید اوراق قرضه آن موجه و مناسب است ، در برنامه اصلی تحریک منطقه یورو شک کرد. در غیر این صورت ، قضات دادگاه مستقر در کارلسروهه گفتند ، بانک مرکزی ملی آلمان (Bundesbank) دیگر نمی تواند در این برنامه شرکت کند و حتی باید اوراق قرضه خریداری شده خود را بفروشد.

خبر مرتبط  غول های فناوری در حال صرف انرژی از ایرلند هستند - RT Business News

“بنابراین Bundesbank ممکن است دیگر در اجرای و اجرای تصمیمات مربوط به بانک مرکزی اروپا مشارکت نداشته باشد ، مگر اینکه شورای حکومتی بانک مرکزی اروپا تصمیم جدیدی را اتخاذ کند که نشان دهد … PSPP (برنامه خرید بخش دولتی) متناسب با اثرات سیاست اقتصادی و مالی نیست. ، “ آنها گفتند.

خبر مرتبط  عربستان سعودی تلاش برای کشتن رسوبات آمریكا را انكار كرد و سرزنش نفت در روسیه را مقصر دانست - RT Business News
همچنین در rt.com
بروکسل حکمرانی می کند ، دویچلند دست می زند! اتحادیه اروپا ادعا می کند آلمان حرفی در مورد سیاست چاپ پول ندارددر حكم دادگاه ، دادگاه آلمان با ECJ كه خريد اوراق را تأييد كرده بود ، شكست خورد. بانک مرکزی اروپا در تلاش برای افزایش تورم و رشد ضعیف اقتصادی در 19 کشور عضو که از یورو استفاده می کنند ، بیش از 2.6 تریلیون یورو (2.9 تریلیون دلار) اوراق قرضه شرکت و دولت خریداری کرده است.

خبر مرتبط  خوشبخت ترین مکان روی زمین؟ دیزنی 32000 شغل را از دست داد زیرا همه گیر Covid-19 پارک های موضوعی را خالی می گذارد - RT Business News

اخیراً بانک مرکزی اروپا نیز مبلغ 750 میلیارد یورو (813 میلیارد دلار) از خرید جدید را برای کاهش ضربات از همه گیر Covid-19 اعلام کرده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید