دادگاه اتحادیه اروپا شکایت Nord Stream 2 را رد کرد ، اصرار دارد که باید خط لوله گاز روسیه به اروپا را با رقبا به اشتراک بگذارد – RT Business News

اپراتور Nord Stream 2 قصد دارد حكم دیوان عدالت اروپا را به چالش بكشد كه بتواند گازپروم روسیه را از دست بدهد كه بخشی از پروژه عظیم خط لوله گاز را كه سالها و میلیارد ها سال برای توسعه آن صرف كرده بود از دست بدهد.

شرکت های عامل پیوندهای گاز بین روسیه و آلمان ، Nord Stream AG و Nord Stream 2 AG ، شکایت خود را در نوامبر سال گذشته مطرح کردند و بدنبال لغو بخشی از اصلاح قوانین حمل و نقل گاز اروپا ، معروف به دستورالعمل گاز اتحادیه اروپا بودند.

قوه مقننه ایجاب می کند که قوانین حاکم بر بازار گاز اروپا باید برای کلیه خطوط لوله به و از کشورهای ثالث اعمال شود ، که بر اساس آنها شرکت های جداگانه باید گاز طبیعی تولید و حمل و نقل کنند.
همچنین در rt.com
Nord Stream 2 برای تصمیم گیری در مورد تصمیم تنظیم كننده آلمانی مبنی بر انصراف از قوانین “تبعیض آمیز” اتحادیه اروپا برای خط لوله انتقال گاز از روسیهخبر مرتبط  هند می خواهد تمام ذغال سنگ کک و آنتراسیت روسیه را تحویل دهد - RT Business News

این باعث می شود که گازپروم روسیه ، که بیشتر پروژه را طراحی و پرداخت کرده است ، اجازه دهد تا اشخاص ثالث بتوانند نیمی از ظرفیت خط لوله را پس از راه اندازی آن در پایان سال جاری استفاده کنند. اپراتورهای Nord Stream 2 ادعا كردند كه آئین نامه اصلاح شده ، مبنای بودجه این پروژه را كه مدتها قبل از اجرای قوانین جدید اتحادیه اروپا راه اندازی شده ، تضعیف می كند.

بیشتر بخوانید

دومین دادگاه عالی اروپا در حكم خود در روز چهارشنبه اظهار داشت كه ادعاهای این شركت ها است “غیرقابل قبول” ، افزود: این بخشنامه برای اجرای كشورهای عضو بود.

خبر مرتبط  بانک BRICS یک وام اضطراری 1 میلیارد دلاری برای مبارزه با بیماری همه گیر Covid-19 فراهم می کند - RT Business News

“در مورد هر دو Nord Stream 2 AG و Nord Stream AG ، دادگاه عمومی می یابد که آنها به طور مستقیم نگران دستورالعمل اصلاح نیستند ،” دادگاه عمومی اتحادیه اروپا اعلام کرد.

اپراتور سوئیسی پروژه خط لوله Nord Stream 2 که برای پمپ بنزین از روسیه به آلمان به موازات پیوند موجود Nord Stream از طریق دریای بالتیک طراحی شده است ، به رسانه های روسی گفت که قصد دارد درخواست تجدید نظر در برابر این حكم را صادر كند. این قانون برای اعتراض تصمیم دو ماه به شرکت می دهد.

“دادگاه ادعای ما درمورد ماده را رد نکرده است ، به ویژه اینکه اصلاح دستورالعمل گازی تبعیض غیرقانونی از جریان نورد 2 را تشکیل می دهد. بنابراین ، ما ادعای خود را حفظ می کنیم.” در بیانیه ای گفت

آلمان پس از سالها دفاع از این پروژه ، تحت فشار اتحادیه اروپا قرار گرفت. هفته گذشته ، تنظیم کننده انرژی این کشور حكمی را صادر كرد كه Nord Stream 2 از دستورالعمل اصلاح شده اتحادیه اروپا معاف نیست. در یک حکم جداگانه روز چهارشنبه ، تنظیم کننده اعلام کرد که خط لوله گاز Nord Nord Stream که در حال حاضر مشغول به کار بوده است به مدت 20 سال از همان مقرره استعفا داده شد.

خبر مرتبط  نرخ بیکاری ایالات متحده با افزایش شگفت آور شغلی انتظار نمی رود - RT Business News

خط لوله Nord Stream از زمان راه اندازی آن ، بیش از 345 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی را به اروپا منتقل کرده است. پروژه خواهر آن ، Nord Stream 2 ، قرار است پمپ 55 میلیارد متر مکعب گاز در سال را اضافه کند ، ظرفیت سالانه این دو پروژه را 110 میلیارد متر مکعب دو برابر کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید