خط لوله تحریم تحریم ایران فقط چند ماه از اتمام آن گذشته است – RT Business News

مرحله اول پروژه خط لوله انتقال نفت و گوره – جاسک برای تغییر بازی و تحریم ها تا پایان سال جاری تقویم ایران به جریان می افتد.

با توجه به تحریم های ایران پس از خروج یک جانبه ایالات متحده از برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) در ماه مه 2018 ، تهران برای ادامه صادرات افزایش حجم نفت خام به اقدامات آزمایش شده تحریم تحریم ها اعتماد کرده است ، مانند به طور انحصاری توسط OilPrice.com در ماه آگوست فاش شد. این اقدامات شامل برچسب گذاری مجدد نفت ایران به نفت عراق در مرز و در مخازن مشترک نفتی دو متحد ، استفاده از کارگزاران بین المللی برای پنهان کردن حرکات نفتی ایران تحت عنوان سایر مشتریان ، انتقال کشتی به کشتی است. نفت ایران در آبهای سرزمینی مالزی ، اندونزی و چین و تجمیع نفت ایران در مسیرهای صادرات خط لوله نفت عراق. هفته گذشته ، توسط شرکت مهندسی و توسعه نفت (PEDEC) تأیید شد که فاز اول پروژه خط لوله انتقال نفت گوره – جاسک در حال تغییر بازی تا پایان سال تقویم جاری ایران (به پایان 20) مارس ، 2021)

ادامه مطلب

به طور خاص ، طبق گفته مدیر پروژه خط لوله Goreh-Jask PEDEC ، علی جعفرزاده ، آزمایش خانه های پمپاژ و ترمینال نهایی طی دو ماه آینده آغاز می شود و در اوایل فوریه پایان می یابد. پس از آن ، فاز اول عملیات خط لوله با ظرفیت انتقال 350،000 بشکه در روز (جفت در روز) نفت خام سبک ، سنگین و فوق سنگین از طریق خط لوله به طول 1100 کیلومتر و قطر 46 اینچ که از ترمینال نفتی گوره در شمال غربی استان بوشهر تا کوه مبارک در منطقه جاسک غربی در امتداد دریای عمان. این شامل ساخت و استقرار 83 سوپاپ 42 اینچی مربوط به دروازه ، توابع کنترل و خاموش شدن اضطراری در پروژه خط لوله ، شش خط لوله کوچکتر ، پنج خانه پمپاژ ، سه ایستگاه برای دریافت و ارسال خوک های خط لوله ، 10 نیروگاه ایستگاه ها ، 400 کیلومتر خط انتقال ، سه لنگر انداختن تک نقطه ، خطوط لوله زیر دریا و یک حوضه آرام.

خبر مرتبط  برزیل در حال ظهور به عنوان پیشروترین تولید کننده نفت دریایی در جهان است - RT Business News

تمرکز اولیه زنجیره انتقال روغن در خط لوله گوره – جاسک ، خوشه عظیم میدانهای نفتی در منطقه غرب کارون خواهد بود ، نقطه شروع مسیر انتقال در این فاز اول ایستگاه پمپاژ غرب کارون ، نقطه میانی است. ایستگاه پمپاژ امیدیه و پایانی بودن آن پایانه های بحرگان و جاسک است. پس از انجام آزمایشات اولیه زیرساخت های فاز اول با انتقال 350 هزار بشکه در روز ، این رقم به ظرفیت تحویل روزانه 460 هزار بشکه در روز نفت خام سنگین و 254 هزار بشکه در روز روغن خام سبک برای ترمینال های صادراتی افزایش می یابد. فاز 2 شامل انتقال بیش از یک میلیون بشکه نفت خام به پایانه های صادراتی است. این مقادیر کاملاً واقع بینانه است ، زیرا خوشه میادین نفتی West Karoun به تنهایی شامل آزادگان شمالی و جنوبی ، یاران شمالی و جنوبی و Yadavaran – به علاوه برخی میدان های کمتر – است که در مجموع حاوی حداقل 67 میلیارد بشکه نفت در محل است.

با متوسط ​​نرخ بازیابی در حال حاضر فقط حدود 4.5 درصد (در مقایسه با بیش از 50 درصد در مناطق مشابه نفتی در عربستان سعودی) ، پتانسیل افزایش چشمگیر تولید از این میادین بسیار زیاد است ، خصوصاً اینکه از نظر زمین شناسی از نظر ساختارهای سخت قابل بهره برداری نیستند. در واقع ، خوشه West Karoun به طور کلی دارای متوسط ​​هزینه برداشت از نفت خام (به استثنای هزینه های سرمایه ای) به عنوان کمترین در جهان ، در کنار بشکه های بهینه عربستان سعودی ، فقط 1-2 دلار در هر بشکه است. افزایش میزان تولید در خوشه میادین نفتی غرب کارون حداقل 500،000 بشکه در روز نیز همچنان باقی مانده است تعهد اصلی چین در معامله 25 ساله با ایران توسط OilPrice.com فاش شده است.
همچنین در rt.com
ایران علی رغم تحریم ها صادرات نفت را به میزان قابل توجهی افزایش می دهدپس از ورود به جاسك ، روغن در یكی از 20 مخزن ذخیره سازی كه هر كدام می تواند 500000 بشكه نفت را ذخیره كند ، ذخیره می شود ، در فاز اول (در مجموع 10 میلیون بشكه) برای بارگیری بعدی در حامل های خام بسیار بزرگ (VLCC) كه از خلیج عمان و به دریای عرب و سپس به اقیانوس هند. فاز دوم شاهد گسترش ظرفیت ذخیره سازی کلی 30 میلیون بشکه خواهیم بود ، یک منبع ارشد صنعت نفت و گاز که از نزدیک با وزارت نفت ایران همکاری می کند و هفته گذشته با OilPrice.com صحبت کرد. این VLCC ها در فاز اول در تأسیسات حمل و نقل با هزینه ای در حدود 200 میلیون دلار جای خواهند گرفت ، اگرچه برنامه ریزی برای توسعه ظرفیت برای اجازه حمل و نقل منظم بیشتر از محصولات مختلف الحاقی و پتروشیمی به ویژه مورد نیاز در آسیا است.

خبر مرتبط  هند می تواند بازار بعدی BREAKOUT گاز طبیعی باشد - RT Business News

علاوه بر این ، سه پهلوگیری تک نقطه ای (SPM) و سایر ویژگی های زیرساختی برای واردات و صادرات نفت خام و سایر محصولات در دست ساخت است. براساس اظهار نظر اخیر حسین عظیمی ، مدیر شرکت نفت و گاز پارس که نظارت بر تحولات در میدان غول پیکر گاز طبیعی غیر مرتبط ایران ، پارس جنوبی ، سیستم بارگیری یک نقطه پهلو (SPM) با ظرفیت 7000 متر مربع در هر یک ساعت ظرفیت بارگیری نیز در عسلویه ، جنوب ایران نصب می شود. این امر باعث افزایش ظرفیت بارگیری میعانات گازی در میدان می شود و امکان جابجایی محموله های مایع مانند فرآورده های نفتی برای کشتی های نفتکش را نیز فراهم می کند.

“چند مورد دیگر در ماه های آینده در جنوب ، خلیج عمان نصب خواهد شد ، زیرا در مناطقی که امکانات ویژه بارگیری یا تخلیه بار مایع در دسترس نیست ، بسیار مفید است.” منبع ایران به OilPrice.com گفت. این SPM ها به روشی مشابه همسایگان ایران ، عراق کار خواهند کرد ، بدین ترتیب که در کیلومترهای دورتر از تأسیسات خشکی واقع خواهند شد ، و توسط یک سری خط لوله های زیر دریا به آنها متصل می شوند و قادر به اداره بزرگترین VLCC ها هستند. . به گفته عظیمی این اولین SPM تا پایان سال جاری تکمیل خواهد شد.
همچنین در rt.com
همزمان با اجرای مانورهای گسترده در نزدیکی تنگه استراتژیک هرمز – تلویزیون دولتی آمریکا ، هواپیماهای بدون سرنشین خود را پس می گیردبه عبارتی گسترده تر ، خط لوله گوره – جاسک به ایران این امکان را می دهد تا حداقل 1 میلیون بشکه در روز نفت خام خود را در هر کجای دنیا (به ویژه از جمله چین ، در کوتاه مدت) آزادانه حمل کند و در عین حال به آن اجازه می دهد تا خلل ایجاد کند. سایر منابع نفتی که از تنگه هرمز عبور می کنند (حدود 35 درصد از کل جهان). “حتی قبل از اجرای مجدد تحریم های ایالات متحده ، پایانه خارگ [accounting for around 90 percent of all of Iranian oil export loadings, with the remaining loads going through terminals on Lavan and Sirri] برای استفاده توسط تانکرها ایده آل نبود. “ منبع ایران تأکید کرد.

خبر مرتبط  ایجاد پول از هوای خالی منجر به سقوط دلار آمریکا خواهد شد - پیتر شیف - اخبار کسب و کار RT

“باریک بودن تنگه هرمز به این معنی است که آنها مجبورند خیلی آهسته از آن عبور کنند ، بنابراین هزینه های حمل و نقل را به تأخیر می اندازند ، جریان درآمد را به تأخیر می اندازند و اهداف ساده را حتی برای حملات ساده نیز تعیین می کنند.” او گفت. “برعکس ، ایران می خواهد از تهدید – یا واقعیت – بستن تنگه هرمز به دلایل سیاسی و بدون تخریب جریان درآمد صادرات نفت خود استفاده کند.” او اضافه کرد. “به همین دلیل است که ، در صورت وجود ، خط لوله Goreh-Jask احتمالاً قبل از مهلت رسمی 20 مارس به پایان می رسد [2021]، “ او نتیجه گرفت.

علاوه بر این ، توانایی افزودن بعد دیگری به کتاب فعالیت فعلی تحریم تحریم های ایران مطابق با نظرات حمایتی سیاستمداران ارشد ایران برای این فعالیت ها خواهد بود. در دسامبر 2018 در مجمع دوحه ، محمد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران ، اظهار داشت: “اگر هنری وجود داشته باشد که ما در ایران به کمال آن برسیم ، [that] ما می توانیم با قیمت دیگر به دیگران آموزش دهیم ، این هنر فرار از تحریم ها است. “ و فقط در طی دو هفته گذشته ، خود وزیر نفت ایران ، بیژن زنگنه ، جزئیات جزئی را به یکی از روشهای آزمایش شده و مورد اعتماد افزود: “آنچه ما صادر می کنیم تحت نام ایران نیست. اسناد نیز بارها و بارها تغییر می کنند [the] مشخصات فنی.”

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com