خرده فروش آنلاین روسی اوزون 1.2 میلیارد دلار در بهترین معرفی IPO کشور از سال 2011 جمع آوری کرده است – RT Business News

علاقه شدید سرمایه گذاران به اولین بازار یکی از سیستم عامل های تجارت الکترونیکی برجسته روسیه ، Ozon ، به شرکت کمک کرد تا بیش از 1.2 میلیارد دلار در ماه گذشته به بازار عرضه کند.

اوزون روز سه شنبه نتایج عرضه اولیه اولیه دوگانه (IPO) خود را در Nasdaq و بورس مسکو اعلام کرد. طبق بیانیه خود ، این غول آنلاین 42.45 میلیون سهم عادی جدید ، از جمله سهام اضافی و سهام خصوصی خصوصی به سهامدار اصلی این شرکت ، AFK Sistema و صندوق Baring Vostok ، صادر کرد. اکنون هر یک از این دو شرکت 33 درصد سهام اوزون را در اختیار دارند ، در حالی که سرمایه گذاران قبل از عرضه اولیه سهام 15.7 درصد سهام دارند. بیش از 18 درصد سهام پلت فرم تجارت الکترونیکی توسط سرمایه گذاران جدید خریداری شده است.

خبر مرتبط  تسلا می تواند امسال یک باتری میلیون مایل راه اندازی کند - RT Business News
همچنین در rt.com
اقتصاد روسیه نشانه های قدرتمندی از بهبودی ویروس کرونا دارداین لیست اولین IPO روسیه در بازار سهام ایالات متحده از سال 2019 شد و توسط بلومبرگ به عنوان بهترین اولین عرضه IPO روسیه در تقریباً یک دهه گذشته توصیف شد. ازون درآمد ناخالصی معادل 1،273.5 میلیون دلار (درآمد خالص 1200/5 میلیون دلاری) دریافت کرد.

خبر مرتبط  Max Keizer می گوید هژمونی دلار آمریکا دیگر کارایی ندارد - RT Business News

وقتی اوزون در 24 نوامبر به بورس عرضه شد ، هر سهم 30 دلار معامله شد و در همان ساعات اولیه رشد دو رقمی داشت. از آن زمان سهام اوزون بیش از 50 درصد رشد کرد و در روز سه شنبه با 48 دلار هر سهم معامله شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

خبر مرتبط  سهام علی بابا و تنسنت در میان جنگ های صلیبی ایالات متحده در مورد سرمایه گذاری در شرکت های چینی سقوط می کنند - RT Business News