خداحافظ بنیامین! روند جهانی دلاریزاسیون جهانی همچنان ادامه دارد و تقاضای طلا را به بالاترین حد خود افزایش می دهد – RT Business News

داده های جدید صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) نشان می دهد که روند تغییر دور از استاندارد دلار در سه ماهه دوم سال از سر گرفته شد و سهم ارز ایالات متحده در ذخایر جهانی به شدت افت کرد.

طبق صندوق بین المللی پول ، در حالی که سهم دلار در سه ماهه اول سال 2020 به دلیل خرید امن در مراحل اولیه ویروس کرونا افزایش یافته است ، روند نزولی بیش از دو سال در Q2 را از سر گرفت. سهم یورو که ذخایر جهانی را تشکیل می دهد اندکی افزایش یافته و سهم ین ژاپن کاهش یافته است. داده ها همچنین نشان داد که سه ماهه دوم بیشترین میزان ذخیره یوان چین و برخی دیگر را داشته است “ارزهای دیگر”

بانک آمریکا (BoA) در گزارش خود گفت که “موضوع دلارزدایی دست نخورده به نظر می رسد.” طبق داده های آن ، سهم جهانی دارایی های آمریکا به 61.3 درصد کاهش یافته است ، “کمی بیشتر از حد انتظار بر اساس تغییرات ارز ، اوراق قرضه و ارزش سهام.”
همچنین در rt.com
روسیه و چین جهان را به GOLD STANDARD هدایت خواهند کرد ، مدیر سرمایه گذاری به Keizer Report می گویدخبر مرتبط  هندوستان به دنبال معامله تجاری ترجیحی با اتحادیه گمرک آفریقای جنوبی است - RT Business News

BoA همچنین گفت که هیچ ارز واحدی از مزایای این روند تاکنون بهره مند نبوده است. در عوض ، بسیاری از بانک های مرکزی به طلا روی آورده اند و ذخایر شمش خود را افزایش داده اند. داده ها نشان می دهد که تقاضای بانک مرکزی در سال گذشته 650.3 تن بوده است ، کمی کمی کمتر از خرید خالص رکورد سال 656.2 تن.

خبر مرتبط  "استراتژیست اصلی بوم بوست می گوید - ایالات متحده مطمئناً می تواند زنده بماند و رشد کند."

براساس شورای جهانی طلا ، سال 2018 بالاترین سطح خرید خالص طلای بانک مرکزی سالانه از زمان تعلیق تبدیل دلار به طلا در 1971 و دومین کل سالانه ثبت شده را ثبت کرده است.

بیشتر بخوانید: “در حالی که دلار آمریکا در حال سقوط است ، جهان به یک استاندارد طلا برمی گردد” – پیتر شیف

خبر مرتبط  روغن برنت از زمان غوطه وری بعد از 11 سپتامبر به پایین ترین نقطه سقوط می کند - RT Business News

کارشناسان خاطرنشان می کنند که روسیه و چین ، دو کشور اصلی که هدایت دلار زدایی را بر عهده داشتند ، به افزودن ذخایر شمش خود ادامه خواهند داد ، سهم مربوطه خود را از دلار کاهش خواهند داد و حتی جهان را به استاندارد طلا بازگردانند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید