خداحافظی از جهانی شدن در حالی که “عصر بی نظمی” در راه است – Deutsche Bank – RT Business News

تحلیلگران دویچه بانک در یادداشت تحقیقاتی جدیدی گفتند كه دوره چهار دهه جهانی شدن ممكن است در حال پایان باشد و ما می توانیم وارد “عصر بی نظمی” بشویم كه هم اقتصاد و هم سیاست را تغییر خواهد داد.

تیمی از تحلیلگران به رهبری جیم رید ، استراتژیست ، پیش بینی كردند كه یكی از شاخصه های اصلی دوران جدید ، معكوس سازی جهانی بی بند و باری خواهد بود. در حالی که دیدیم “بهترین رشد قیمت دارایی ترکیبی در هر دوره از تاریخ ، با بازده سهام و اوراق قرضه بسیار قوی” از سال 1980 ، “عصر بی نظمی” به احتمال زیاد این روند را خواهد شکست.

بدتر شدن روابط ایالات متحده و چین موضوع دیگری است (از هشت مورد) که دوره متمایز بعدی دوران مدرن را تعریف می کند ، “که همه گیر عجله دارد ، اما توسط آن ایجاد نمی شود.” تحلیلگران خاطرنشان می كنند كه اقتصاد چین فاصله خود را با آمریكا خواهد كاهش و سرانجام می تواند تا پایان دهه از آن بهتر شود.

خبر مرتبط  Berkshire وارن بافت تمام سهام در خطوط هوایی ایالات متحده را به فروش می رساند ، و در نتیجه خاموش شدن Covid-19 ، 50 میلیارد دلار Q1 از دست داده است - خبرهای RT Business
همچنین در rt.com
ویروس کرونا می تواند دو برابر جنگ جهانی برای اقتصاد جهانی بد باشد“بنابراین برخورد فرهنگ و علایق بخصوص هنگامی که چین به بزرگترین اقتصاد جهان نزدیک می شود ، فراخوانی می کند” گزارش می گوید

خوشبختانه ، بعید به نظر می رسد که این بن بست اقتصادی منجر به درگیری نظامی واقعی بین دو کشور شود ، همانطور که معمولاً وقتی یک قدرت درحال ظهور تلاش می کند قدرت حاکم را به چالش بکشد. به گفته تحلیلگران ، جنگ اقتصادی – همراه با تعرفه ها ، تحریم ها و حملات در حوزه فناوری – ادامه خواهد داشت. مهم نیست که چه کسی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 در ایالات متحده پیروز شود ، اختلاف بین دو ابرقدرت افزایش خواهد یافت.

در حالی که بحران ویروس کرونا ویروس اقتصاد اروپا را در نقطه تلاقی قرار داده است ، دویچه بانک می گوید که دهه آینده ممکن است “یک دهه ساخت یا شکستن برای اروپا.“از جمله دیگر عوامل آینده ، تبدیل شدن بدهی بیشتر و پول هلی کوپتر (توزیع پول نقد به مردم) به جریان اصلی است – سیاست هایی که احتمالاً تورم را افزایش می دهند.

بانک می گوید ، نابرابری حتی ممکن است در دنیای پس از Covid-19 بدتر شود ، قبل از اینکه یک واکنش و عکس العمل ایجاد شود. نابرابری ارتباط تنگاتنگی با شکاف بین نسلی دارد ، اما تحلیلگران انتظار دارند که تعداد رای دهندگان جوان تا پایان دهه بیش از کسانی باشد که قبل از 1980 متولد شده اند. این می تواند منجر به تغییرات عمده ای در سیاست ها در بسیاری از حوزه ها – از مالیات گرفته تا اقلیم شود.

خبر مرتبط  فروش تجارت الکترونیکی مسکو در حین قفل شدن کورو ویروس 40٪ رشد کرد - RT Business News

“چنین تغییری در توازن قدرت می تواند شامل یک رژیم خشن مالیات بر ارث ، حمایت کمتر از حقوق بازنشستگان ، مالیات بر دارایی بیشتر ، همراه با درآمد بیشتر و مالیات شرکت ها … و سیاست های توزیع گسترده تر ،” در گزارش دویچه بانک آمده است.

سرانجام ، 10 سال آینده نشان خواهد داد که آیا افزایش تصاعدی ارزش شرکت های فناوری ارزش آن را داشته است؟ این بانک می گوید که آنها یا انقلابی در فناوری ایجاد خواهند کرد یا اینکه ثابت می کنند دومین حباب dot-com است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید