خاور دور روسیه بیش از 17 میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب می کند – RT Business News

به گفته یوری تروتنوف ، معاون نخست وزیر ، سرمایه گذاری مستقیم خارجی در خاور دور روسیه از سال 2013 رشد چشمگیری داشته است. منطقه بندی و امتیازات ویژه اقتصادی باعث جلب توجه سرمایه گذاران در منطقه شده است.

“هنگامی که ما در سال 2013 کار در توسعه خاور دور را شروع کردیم ، سهم سرمایه گذاری مستقیم خارجی فقط دو درصد بود. امروز 32 درصد است که 16 برابر افزایش یافته است “ تروتنف روز دوشنبه به کانال تلویزیونی روسیا 24 گفت. “حجم سرمایه گذاری ها در حال حاضر از 1.3 تریلیون روبل (17.6 میلیارد دلار) فراتر رفته است.”

معاون نخست وزیر افزود که انتظار می رود حجم سرمایه گذاری خصوصی در خاور دور به پنج تریلیون روبل (بیش از 67 میلیارد دلار) برسد.

خبر مرتبط  قیمت جهانی مواد غذایی در شش سال گذشته به بالاترین حد رسیده است زیرا همه گیر Covid-19 به عامل اصلی نابرابری مواد غذایی تبدیل شده است - RT Business News

به گفته وی ، بیش از 100 میلیارد روبل (1.3 میلیارد دلار) بودجه در چارچوب برنامه توسعه اجتماعی سرمایه گذاری می شود و بیش از 1000 تسهیلات اجتماعی در دست ساخت است.
همچنین در rt.com
خاور دور روسیه سرمایه گذاری عظیمی دارد – ارنست و یانگحدود 18 سرزمین اولویتی توسعه و همچنین بندر آزاد ولادیوستوک تحت برنامه توسعه خاور دور ایجاد شده اند. صدها شرکت خارجی قبلاً وضعیت اقامت خود را بدست آورده اند.

خبر مرتبط  بیکاری ایالات متحده در بحران کووید 19 به نزدیک به 50 میلیون نفر - RT Business News

مناطق دارای اولویت توسعه در شرق دور روسیه امتیازات مالیاتی و گمرکی را برای شهروندان این کشور و همچنین خارجی ها فراهم می کند. در سال 2017 ، روسیه برای تقویت گردشگری و توسعه منطقه ، شرایط ویزای خاور دور را برای 18 کشور لغو کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

خبر مرتبط  ایران برای تقویت نفوذ ژئوپلیتیکی خود در حال ساخت یک شبکه انرژی عظیم است - RT Business News