خانوارهای چینی و هندی در طی بیماری همه گیر Covid ثروتمندتر می شوند در حالی که ثروت در ایالات متحده کاهش می یابد – Credit Suisse – RT Business News

گزارش جدید Credit Suisse نشان داده است که بیماری همه گیر ویروس کرونا منجر به کاهش ثروت فردی در سراسر جهان شده است. با این حال ، ثروت خانوار در چین و هند این روند را پشت سر گذاشته است.

طبق این مطالعه ، سال 2019 از نظر تولید ثروت سال خوبی بود. کل ثروت جهانی 36.3 تریلیون دلار افزایش یافت ، در حالی که ثروت هر بزرگسال در مقایسه با 2018 8.5 درصد افزایش داشت – “بنابراین به مهار ضربه ناشی از همه گیری Covid-19 کمک می کند.” طبق گفته آشفتگی بازار سهام در بهار ، ثروت خانوارها اکنون اندکی بالاتر از سطح ثبت شده در ابتدای سال است.

اقدامات دولت ها و بانک های مرکزی به کاهش عواقب مربوط به همه گیری کمک کرد زیرا ثروت جهانی از رکود اولیه در سه ماهه اول سال بازگشت و پس از پایان سال 2019 با 399.2 تریلیون دلار ، 1 تریلیون دلار اضافه کرد.

“با توجه به خسارت وارد شده توسط Covid-19 به اقتصاد جهانی ، به نظر می رسد قابل توجه است که ثروت خانوار نسبتاً بدون آسیب دیده است.” آنتونی شورورکس ، اقتصاددان ، یکی از نویسندگان این گزارش گفت.

خبر مرتبط  اکسون از میانگین صنعتی داو جونز کنار رفت - RT Business News

این گزارش نشان داد که تنها چین و هند در نیمه اول سال 2020 شاهد ثروت خانوار بوده اند که به ترتیب 4.4 و 1.6 درصد رشد داشته اند. آمریکای لاتین با 13 درصد افت ، بیشترین آسیب را دید ، زیرا کاهش ارزش پول باعث افزایش خسارات تولید ناخالص داخلی شد.

خبر مرتبط  یخ شکن هسته ای روسیه اولین سفر قطب شمال به مسیر دریای شمال را به پایان رساند - RT Business News
همچنین در rt.com
هند علی رغم بیماری همه گیر COVID-19 ، بالاترین میزان ورود سرمایه را به خود دیده استبه گفته اعتبار سوئیس ، انتظار می رود که تولید ثروت جهانی سال آینده با بهبود اقتصاد دوباره بازگردد. “اصلی اصلی” آمریکای شمالی است ، جایی که اقتصاد با مشکل مواجه است “ادامه ضعف به دلیل شیوع بالای Covid-19” در ایالات متحده. پیش بینی می شود که ثروت منطقه به ازای هر بزرگسال در سال جاری پنج درصد کاهش یابد و در سال 2021 نزدیک به آن سطح باقی بماند.

Credit Suisse گفت که ثروت جهانی به ازای هر فرد بزرگسال از 77309 دلار در ابتدای سال به طور متوسط ​​76،984 دلار کاهش یافت. هزاره ها ، که همچنین عواقب ناشی از بحران مالی را متحمل شدند ، و نسل بعدی پس از Covid باید با کاهش فعالیت اقتصادی و جهانی سازی و همچنین سفرهای دلسرد کننده مقابله کنند.

خبر مرتبط  اقتصاد دیجیتال آفریقا ممکن است تا سال 2050 بیش از شش برابر رشد کند - RT Business News

بیشتر بخوانید: ما در حال حرکت از قرن آمریکایی به یک قرن چینی هستیم – Max Keizer

“نوید بسیاری از شگفتی های دیگر در آینده وجود دارد” Nannette Hechler-Fayd’herbe ، مدیر ارشد سرمایه گذاری Credit Suisse برای مدیریت ثروت بین المللی و رئیس جهانی واحد اقتصاد و تحقیقات گفت. “در میان اقتصادهای بزرگ ، چین احتمالاً برنده اصلی خواهد بود.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید