خاموش شدن ویروس کرونا ویروس تقریباً یک چهارم اقتصاد هند را از بین می برد و بدترین انقباض را تجربه کرده است – RT Business News

هند می تواند وارد رکود عمیق شود زیرا تولید ناخالص داخلی آن با رکورد 23.9 درصد از آوریل تا ژوئن ، هنگامی که قفل های کورو ویروس فعالیت های تجاری در پنجمین اقتصاد بزرگ جهان را فلج کرد ، وارد بازار رکود عمیق شدند.

داده های رسمی سه ماهه اول ، که روز دوشنبه توسط وزارت آمار و اجرای برنامه (MoSPI) منتشر شد ، نشان می دهد که اقتصاد از زمان شروع انتشار شماره های سه ماهه در هند در سال 1996 ، شاهد اولین افت بوده است. در مدت مشابه سال گذشته ، اقتصاد کشور 5.2 درصد گسترش یافته است.
همچنین در rt.com
بازرگانان هندی از آمازون به دلیل اقدامات ناعادلانه تجاری شکایت می کنند – گزارشخبر مرتبط  لهستان جریمه سنگینی به خط لوله گاز روسیه می زند که حتی از مرزهای آن عبور نمی کند - RT Business News

قفل شدید دولت برای جلوگیری از گسترش Covid-19 بیش از دو ماه است که بخشهای اصلی اقتصاد را به سقوط آزاد می کشاند. بخشهای ساخت ، ساخت و تجارت به ترتیب 39.3 ، 50.3 و 47 درصد کاهش یافته است. در همین حال ، کشاورزی موفق شد روند منفی را پشت سر بگذارد و 3.4 درصد رشد کند.

داده های اخیر نشان می دهد که هند می تواند برای اولین انقباض تمام ساله خود در بیش از چهار دهه در مسیر باشد. در عین حال ، اگر هند نتواند عملکرد اقتصادی خود را در سه ماهه دوم ، که در ماه سپتامبر به پایان می رسد ، بهبود بخشد ، این کشور دچار رکود فنی خواهد شد – که به عنوان دو فصل منفی متوالی تعریف شده است. داده های مربوط به دوره جولای – سپتامبر در ماه نوامبر منتشر می شود.

خبر مرتبط  اولین پل راه آهن که روسیه و چین را به سال 2022 وصل می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
هند می تواند چین را به عنوان مقصد اصلی تجارت و سرمایه گذاری برای مشاغل انگلستان جایگزین کنداز آنجا که پیش بینی ها انتظار می رفت ارقام تولید ناخالص داخلی در یک منطقه منفی قرار داشته باشد ، این افت نسبت به پیش بینی برخی تحلیلگران ملایم تر بود. در حالی که اقتصاددانان به بلومبرگ و رویترز گفتند که انتظار دارند تقریباً 18 درصد کاهش داشته باشد ، چشم اندازهای تیره تر هشدار دادند که انقباض می تواند تا 25 درصد عمیق باشد.

خبر مرتبط  واردات نفت چین با پر شدن فضای ذخیره سازی در حال کاهش است - RT Business News

با این حال ، برخی از تحلیلگران می گویند ممکن است رکود اقتصادی دست کم گرفته شود ، زیرا شیوع Covid-19 می تواند جمع آوری اطلاعات را مختل کند.

“این احتمال که این داده ها چندین تجدید نظر در آینده داشته باشد بسیار زیاد است. اما روندهای گسترده تر به وضوح قابل مشاهده است “ روپا رژه نیتسوره ، اقتصاددان ارشد گروه L&T منابع مالی ، بمبئی ، به رویترز گفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید