حمل و نقل دریایی قطب شمال روسیه در سال 2020 بیش از 33 میلیون تن است – RT Business News

حجم شرکت حمل و نقل انرژی روساتوم گفت ، حجم محموله های حمل شده از طریق مسیر دریای شمال روسیه (NSR) به طور مداوم در حال رشد است و در سال 2020 4.7 درصد افزایش یافته است.

به گفته روزاتوم ، که اپراتور زیرساخت NSR است ، میزان حمل و نقل بار در طول مسیر 33 میلیون تن بود ، در حالی که 31.5 میلیون تن حمل شده در سال 2019 بود.

خبر مرتبط  Coronavirus فروش الماس را تقریباً متوقف می کند - RT Business News

روزاتوم گفت ، این رقم از سطح هدف گذاری شده 29 میلیون تن فراتر رفت. پیش بینی می شود تا سال 2024 حجم حمل و نقل کالا از طریق NSR به 92.6 میلیون تن برسد.

مسیر دریای شمال ، که در تمام مناطق قطب شمال و شرق دور روسیه امتداد دارد ، انتظار می رود به یک مسیر تجاری عمده برای کالاهای حمل شده بین اروپا و آسیا تبدیل شود.

خبر مرتبط  چرا ایالات متحده می خواهد فیس بوک را از هم بپاشد؟ RT's Boom Bust پاسخ دارد - RT Business News

طبق گفته ولادیمیر پوتین رئیس جمهور ، این مسیر است “کلید توسعه مناطق قطب شمال روسیه در شرق دور” و هدف این است که آن را به یک “شریان حمل و نقل واقعی جهانی و رقابتی.”

مسیر قطب جنوب از آسیای جنوب شرقی به اروپا در مقایسه با مسیرهای سنتی از کانال سوئز یا پاناما ، زمان حمل و نقل را به نصف کاهش می دهد. در زمان اتحاد جماهیر شوروی ، این ماده عمدتا برای تأمین کالا به مناطق مسکونی جدا در قطب شمال مورد استفاده قرار می گرفت.

خبر مرتبط  اقتصاد هند پس از رکود ویروس کرونا بهبود می یابد - اخبار تجاری RT

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید