حدود 2 بیلیون نفر ممکن است به دلیل بیماری همه گیر در دو ماه آینده شغل خود را از دست بدهند – RT Business News

بيش از نيمي از نيروي كار جهان (تقريباً دو ميليارد نفر) در نتيجه ناشي از مشكلات اقتصادي در اثر شيوع كروناويور در سال 2020 از دست دادن شغل خود يا رفتن به سمت كار پاره وقت در سال 2020 دارند.

این مطابق مطالعه گروه مشاوره بوستون (BCG) است که توسط RIA Novosti مشاهده شده است.

“تخریب تغییرات اساسی در نیروی کار جهانی به دلیل بحران ناشی از شیوع COVID-19 دشوار است.” این گزارش با استناد به برآوردهای سازمان بین المللی کار مبنی بر این که ضرر جهانی درآمد کار در سال جاری به 3.4 تریلیون دلار خواهد رسید.

در دو یا سه ماه آینده ، یک نفر از شش نفر در جهان شغل خود را از دست می دهند و نرخ بیکاری نیز بیش از 17 درصد است.

خبر مرتبط  اقتصاد هند سال آینده شاهد ریکاوری شدید خواهد بود - S&P - RT Business News
همچنین در rt.com
سازمان ملل هشدار می دهد که توسعه جهانی بشر برای اولین بار در 30 سال به دلیل کووید 19 کاهش می یابدتأثیر بحران در بازار کار در صنایع مختلف بسیار متفاوت خواهد بود ، در حالی که مواردی که مستقیماً تحت تأثیر اقدامات قرنطینه قرار گرفته اند به سخت ترین ضربه وارد می شوند. طبق تجزیه و تحلیل BCG ، بیش از 80 درصد از این اخراج ها در جهان به احتمال زیاد در بخش خرده فروشی غیر مواد غذایی ، تولید ، هتل و رستوران ها ، گردشگری و ساخت و ساز رخ می دهد.

“ما انتظار داریم که نرخ بیکاری در جهان شروع به بازگشت به تعادل خواهد کرد تا پایان سال 2020. با این حال ، [the] همه گیر قبلاً روند تغییرات ساختاری طولانی مدت را انجام داده است – از برنامه های کاری انعطاف پذیر و از راه دور تا اتوماسیون شتاب – و این تغییرات تا یک دهه آینده تا 1.5 میلیارد شغل را تحت تأثیر قرار خواهد داد. ”

BCG تخمین می زند که تا سال 2030 ، اتوماسیون 12 درصد از مشاغل موجود را در معرض خطر قرار می دهد و حدود 30 درصد مشاغل به مهارت های کاملاً جدید نیاز دارند.

خبر مرتبط  طلا و نقره به دلیل ضعف در چاپ پول بانک فدرال رزرو ، بیش از دلار آمریکا ضعیف تر می شوند - RT Business News

این مطالعه همچنین نشان داد که بیش از 10 درصد از نیروی کار جهانی به احتمال زیاد از راه دور به طور دائم کار می کنند ، در حالی که برای کارمندان دفاتر ، این رقم می تواند به 30 درصد برسد.
همچنین در rt.com
ثروت میلیاردرهای آمریکایی در طول همه گیری ، به بیش از 3 تریلیون دلار رسیده استخبر مرتبط  کالیفرنیا فروش خودروهای بنزینی را تا سال 2035 ممنوع می کند - اخبار تجاری RT

BCG گفت برای جلوگیری از فروپاشی عرضه در بازار کار ، اقدامات دولت باید از یارانه حقوق و گسترش حمایت های اجتماعی تا معافیت های مالی و مالیاتی و توزیع مجدد موقت اشتغال توسط دولت ها انجام شود.

“علاوه بر این ، اکنون زمان آن رسیده است که برای آینده COVID-19 آماده شویم ، در یک یا سه سال آینده یک استراتژی مشترک برای مهارت های حرفه ای را معرفی خواهیم کرد ، که در آن آموزش اصلی خواهد بود.” گفت BCG.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید