جک ما پس از ثبت جریمه علی بابا در 1 روز بیش از 2 میلیارد دلار ثروتمندتر می شود – RT Business News

جریمه ای چند میلیارد دلاری که توسط نهادهای نظارتی چینی به علی بابا خورده است ، به سهام غول تجارت الکترونیکی و ثروت بنیانگذار جک ما کمک زیادی کرده است.

سهام علی بابا در فهرست هنگ کنگ برای دو روز متوالی تجمع کرده اند. پس از افتتاحیه قوی در هنگ کنگ در روز سه شنبه ، آنها در اواخر روز تقریباً 0.5 درصد رشد داشتند و در دوشنبه بیش از 6 درصد سود داشتند. سهام این شرکت در لیست ایالات متحده در روز دوشنبه بیش از 9 درصد افزایش یافت که بزرگترین رشد در تقریبا چهار سال گذشته است.
همچنین در rt.com
“جهان هرگز این مقدار ثروت را فقط طی یک سال ایجاد نکرده است”: چین به عنوان خانه اکثر میلیاردرهای دلار در صدر ایالات متحده استخبر مرتبط  دلار ضعیف قیمت طلا را به بالاترین سطح 7 هفته می رساند - اخبار کسب و کار RT

بنیانگذار غول آنلاین ، جک ما ، از این رالی سود برد. طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ ، دارایی خالص وی با رشد 2.3 میلیارد دلاری به 52.1 میلیارد دلار رسید. وی در حال حاضر بیست و پنجمین مرد ثروتمند جهان و سومین فرد ثروتمند چین است.

در تعطیلات آخر هفته ، تنظیم کنندگان بازار چین 18.2 میلیارد یوان (2.8 میلیارد دلار) جریمه به علی بابا اعمال کردند که این رقم به 4٪ از درآمد این شرکت در سال 2019 می رسد. علی رغم این که مجازات بالاترین میزان مجاز در نوع خود است ، اما هنوز هم از حداکثر مجاز بهتر است. طبق قوانین چین امکان پذیر است.

خبر مرتبط  انگلیس می خواهد پس از خروج از اتحادیه اروپا به 12 تریلیون دلار قرارداد تجاری آسیا و اقیانوسیه بپیوندد - RT Business News
همچنین در rt.com
چین قصد دارد پس از بازرسی از غول آنلاین Alibaba ، در برخورد با انحصارها گرما را افزایش دهدمقامات حکم دادند که این غول آنلاین درگیر اقدامات ضد رقابتی است و بازرگانان را مجبور به اجتناب از سیستم عامل های تجارت الکترونیکی رقیب می کند. علی بابا بلافاصله جریمه را پذیرفت و قول داد که فضای بازتری برای بازرگانان و شرکای خود ایجاد کند.

خبر مرتبط  نفت اوج خود را بیش از 4٪ صعود می کند زیرا اوپک + موافقت خود را برای کاهش تولید رکورد - RT Business News

فقط دو روز پس از جریمه شدن علی بابا ، به یک جواهر تاج دیگر امپراطوری تجاری جک ما ، شرکت fintech Ant Group ، دستور داده شد که به عنوان یک شرکت هلدینگ مالی بازسازی کند. این اقدام می تواند علاقه سرمایه گذاران به شرکت را تحت تأثیر قرار دهد و ممکن است در تلاش آن برای عمومی شدن تأثیر بگذارد. IPO مورچه ، که می توانست بزرگترین در تاریخ باشد ، سال گذشته به دلیل نگرانی های نظارتی به طور ناگهانی متوقف شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید