جک ما نزدیک به 11 میلیارد دلار ضرر می کند چون چین نظارت بر امپراتوری تجارت خود را افزایش می دهد – RT Business News

سرکوب نظارتی چین علیه مشاغل جک ما ، از جمله غول الکترونیکی Alibaba و پلت فرم پرداخت آنلاین Ant Group ، تنها در مدت دو ماه حدود 11 میلیارد دلار از ثروت او پاک کرده است.

طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ ، دارایی خالص جک ما در برابر اوج 61.7 میلیارد دلاری که در اوایل سال جاری دیده شد ، به 50.9 میلیارد دلار کاهش یافت. تلفات اخیر او را در رتبه 25 لیست 500 ثروتمند جهان قرار داد و اکنون در بین میلیاردرهای چین چهارم است. این تاجر 56 ساله اکنون از Zhong Shanshan ، بنیانگذار Nongfu Spring ، بنیانگذار بازار آنلاین Pinduoduo ، کالین هوانگ ، و همچنین Tencent’s Pony Ma عقب است.
همچنین در rt.com
سهام علی بابا پس از برخورد چین با انحصارها ، سر می خوردخبر مرتبط  اگر ترامپ WeChat را ممنوع کند - فروش سیب در چین می تواند خراب شود - RT Business News

مشکلات بزرگان فناوری از آنجا آغاز شد که لیست عظیم شرکت fintech که وی بنیانگذار آن بود ، Ant Group ، ناگهان در ماه نوامبر به حالت تعلیق درآمد. لیست ناموفق دوگانه در شانگهای و هنگ کنگ ، که قصد داشت به عنوان بزرگترین IPO در تاریخ ثبت شود ، سهام Alibaba را فرو برد. علی بابا که توسط ما نیز تأسیس شد ، تقریباً 33 درصد سهام گروه مورچه را در اختیار دارد.

از زمان تعلیق ناگهانی IPO ، هر دو شرکت با نظارت دقیق تری روبرو شده اند. هفته گذشته ، مقررات ضد انحصاری چین تحقیق در مورد علی بابا را در مورد اقدامات مشکوک به انحصار که تجار را مجبور به فروش کالاهای خود در علی بابا کرد ، اجتناب کرد تا از سیستم عامل های رقیب جلوگیری کنند. سهام این شرکت پس از انتشار اخبار دوباره سقوط کرد ، اما از آن زمان تاکنون توانسته است برخی از ضررها را برگرداند. چهارشنبه در هنگ کنگ شش درصد بالاتر معامله شد.

خبر مرتبط  به گفته Boom Bust - RT Business News ، بیت کوین با عبور از عدم اطمینان انتخابات در بازار ، از پشت بام شلیک می کند
همچنین در rt.com
سودجویان همه گیر: Big Pharma & Big Tech از Covid-19 پول نقد دریافت می کنندAnt Group ، Alipay ، بزرگترین سیستم پرداخت تلفن همراه در چین را اداره می کند ، به طور همزمان توسط بانک مرکزی چین و سایر سازمان های نظارتی احضار شد. پس از جلسه ای که روز شنبه برگزار شد ، بانک مرکزی اعلام کرد که می خواهد این سیستم عامل برخی از عملیات خود را اصلاح کند ، زیرا به شرکت دستور داد “بازگشت به اصل خود” به عنوان یک ارائه دهنده خدمات پرداخت. همچنین گفت که این گروه باید حاکمیت شرکتی را بهبود بخشد و “فعالیتهای مالی غیرقانونی اعتبار ، بیمه و مدیریت ثروت را به شدت اصلاح کنید.” این شرکت قبلاً عهد کرده است که “به طور کامل پیاده سازی” الزامات تنظیم کننده

خبر مرتبط  تسلا به عنوان یک باشگاه انحصاری به عنوان شركت بازار 600 میلیارد دلار كاهش می یابد - RT Business News

علی رغم تلاش های پکن برای تقویت کنترل صنعت فین تک و بحران ویروس کرونا ، هنوز میلیاردرهای فناوری این کشور پیروزی بزرگی در این سال کسب نکردند. حتی با توجه به آخرین افت ، ثروت Ma در سال 2020 4.3 میلیارد دلار بیشتر شد ، در حالی که دارایی خالص 21 میلیاردر فناوری چین که در شاخص بلومبرگ قرار داشتند ، 187 میلیارد دلار جهش کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید