جهان با “سونامی بدهی” روبرو می شود زیرا ویروس کرونا ویران کرونا را به چالش می کشد – گزارش – RT Business News

موسسه امور مالی بین الملل (IIF) گفته است انتظار می رود در پایان سال بدهی های جهانی به ركورد 277 تریلیون دلار افزایش یابد و دولت ها و شركت ها همچنان در پاسخ به بیماری همه گیر Covid هزینه كنند.

طبق گزارش IIF ، اعضای آن بیش از 400 بانک و م institutionsسسه مالی در سراسر جهان هستند ، بدهی جهانی با 15 تریلیون دلار افزایش در سال جاری به 272 تریلیون دلار از سپتامبر رسیده است. “عدم اطمینان قابل توجهی در مورد چگونگی اقتصاد جهانی در آینده بدون تأثیرات سو ad قابل توجهی بر فعالیت اقتصادی وجود دارد ،” آی تی گفت، هشدار از “حمله سونامی بدهی.”

این گزارش اشاره کرد که در میان کشورهای پیشرفته بدهی در سه ماهه سوم به بالاتر از 432 درصد تولید ناخالص داخلی رسیده است که 50 درصد افزایش در سال 2019 است. ایالات متحده ، که یکی از بزرگترین بسته های محرک در جهان را اجرا کرده است ، تقریباً نیمی از آن افزایش است. IIF اعلام کرد ، کل بدهی ایالات متحده در سال 2020 به 80 تریلیون دلار رسیده است ، در حالی که این میزان در سال 2019 به 71 تریلیون دلار رسیده است.

خبر مرتبط  در صورت دستیابی به سهمیه صادرات ، روسیه می تواند ماه آینده صادرات غلات را به حالت تعلیق درآورد - RT Business News

در مورد منطقه یورو ، اقدامات دولت منجر به افزایش 1.5 تریلیون دلار بدهی عمومی در مدت مشابه شد تا به 53 تریلیون دلار برسد. این میزان هنوز هم در بالاترین سطح تاریخی خود یعنی 55 تریلیون دلار در سه ماهه دوم سال 2014 که با بحران بدهی حاکمیت دست و پنجه نرم می کرد ، دیده می شود.

خبر مرتبط  اقتصاد روسیه در میان بیماری های همه گیر بهتر از اکثر کشورها عمل می کند - پوتین - RT Business News
همچنین در rt.com
اقتصاد جهانی هرگز ممکن است به سطح رشد قبل از همه گیری بازگردد – بانک جهانیطبق این تحقیق ، سطح بدهی در بازارهای در حال ظهور به بیش از 248 درصد تولید ناخالص داخلی افزایش یافت ، لبنان ، چین ، مالزی و ترکیه بیشترین افزایش بدهی های بخش غیر مالی را تجربه کردند.

خبر مرتبط  بورس اوراق بهادار توکیو معاملات خود را برای کل روز متوقف می کند ، به دلیل اشکالات عمده "مربوط به هک نیست" - RT Business News

“سرعت انباشت بدهی جهانی از سال 2016 بی سابقه بوده و بیش از 52 تریلیون دلار افزایش یافته است” IIF گفت. “در حالی که حدود 15 تریلیون دلار از این افزایش در سال 2020 در میان بیماری همه گیر Covid-19 ثبت شده است ، افزایش بدهی طی چهار سال گذشته بسیار بالاتر از رشد 6 تریلیون دلار نسبت به چهار سال گذشته است.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید