جنگ قیمت LNG می تواند گاز طبیعی را به داخل خاک منفی ارسال کند – RT Business News

تولیدکنندگان گاز طبیعی به زودی می توانند نبردی را برای سهم بازار در پیش بگیرند که در آن قیمتها تا سطحی منفی سقوط کنند تا این که برخی از آنها تصمیم بگیرند تولید را مهار کنند.

قیمت نفت به لطف شروع تقاضا و همچنین کاهش مداوم تولید ، توسط اوپک + و IOCs در ایالات متحده و جاهای دیگر ، بهبود چشمگیر داشته است.

با این حال ، این صنعت دور از جنگل است.

در حالی که بسیاری از کارخانجات نفتی در حال حاضر احساس می کنند که بعید نیست قیمت منفی به زودی به دلیل خزانه های در حال توسعه دوباره اتفاق بیفتد ، اخیراً CFTC اخطار اخراج کرد به دلالان ، صرافی ها و خانه های ترخیص کالا از گمرک که در واقع یک امکان مشخص است.
همچنین در rt.com
‘Gasmaggedon’ بازار جهانی گاز را تحت تأثیر قرار داده استبازارهای گاز طبیعی ریسک همان مسیر نفت را ردیابی می کند.

قطر ، بزرگترین تولید کننده LNG در جهان ، ممکن است خیلی زود با برخورداری از تقاضای ضعیف و ذخیره پایین در نزدیکی تانک ها ، ممکن است خیلی زود مجبور شود گاز را به گلوله و مهار خروجی یا کاهش قیمت ها تبدیل کند و خود را در نبردی برای سهم بازار با لایک ها پیدا کند. استرالیا ، ایالات متحده ، روسیه و نروژ.

خبر مرتبط  بازارهای اروپایی نگرانی های مربوط به محرک اتحادیه اروپا و تأخیر در مصرف داروی کروناویروس را غرق می کنند - RT Business News

گزاره از دست دادن

در هر صورت ، این یک پیشنهاد باخت برای قطر است ، اگرچه گزینه دوم برای بازار LNG به ویژه برای صادرکنندگان آمریکایی بسیار خطرناک تر است.

قطر از ماه فوریه پس از آنکه همه گیر کورو ویروس بازارهای اصلی آسیا و تقاضای فلج شده خود را درگیر کرد ، صادرات LNG خود را به شمال غربی اروپا آغاز کرد. با این حال ، مدتی نگذشت که خود اروپا احساس گرمای بحران سلامتی را با كاهش شدید تقاضا در ماه آوریل آغاز كرد. کشور خلیج فارس اکنون با ذخیره محموله های اضافی LNG خود – که NOC این کشور ، قطر پترولیوم ، در پایانه واردات Zeebrugge بلژیک انجام می دهد ، مجبور شده است برگ دیگری را از برادران نفتی خود وام بگیرد ، جایی که تا سال 2044 تمام ظرفیت واردات را رزرو کرده است.

بیشتر بخوانید

اما درست مانند بخش نفت ، ذخیره LNG به سرعت با 17 ابرنواختر LNG – که بیش از حد معمول در این مرحله از سال است – در حال حاضر در سواحل امارات مستقر است. علاوه بر این ، ذخیره LNG بسیار گران تر است – و بنابراین یک راه حل بسیار کوتاه مدت – از ذخیره نفت خام به دلیل سابق نرخ “جوش”، که می تواند زیان روزانه در بازه 0.07 تا 0.15 درصد باشد.

خبر مرتبط  بشکه نفت خام Brent بیش از 20٪ به زیر 20 دلار در هر بشکه - RT Business News

کمترین هزینه تولید LNG قطر ، به ویژه در هزینه های آن است گیاه راس لافانممکن است با کاهش قیمت وسوسه شود تا بازار را کم رنگ کند. با این حال ، این یک مانور بسیار نزدیک است که فقط درد و رنج را طولانی تر می کند ، همانطور که اخیراً با عربستان سعودی و روسیه دیدیم. هرچند کاهش تولید احتمالاً برای قطر پس از آن نیز دردناک خواهد بود مجبور به صادرات نفت خام خود شد از 21316 میلیون QAR در فوریه تا 15913 میلیون QAR در ماه مارس به دلیل سقوط قیمت. قطر به همراه دو غول LNG بعدی استرالیا و ایالات متحده ، در این اوقات سخت ، میزان استفاده تقریباً 100 درصدی را حفظ کرده اند.

قطر در ژانویه 2019 از اوپک خارج شد همانطور که در صدد بود نقش برجسته تری را در صحنه جهانی بازی کند. اگرچه یکی از اعضای انجمن کشورهای صادر کننده گاز (GECF)، این سازمان فاقد قاطعیت اوپک است و معمولاً ترجیح می دهد رویکردی دست و پا گیر باشد.

سوپر کنتاگو

اما حتی کاهش عمیق تولید در این مقطع ممکن است در کوتاه مدت قیمت گاز طبیعی را نجات ندهد.

خبر مرتبط  سازنده خودروهای برقی چینی نیو آماده به چالش کشیدن تسلا در بازارهای مهم جهانی - RT Business News

بازار LNG در حال حاضر در تضاد عمیق است و به سرعت به ابرقابل انباشته نزدیک می شود. پس از یک تجمع کوتاه ، قیمت گاز طبیعی با 1.63 دلار / MMbtu همراه بود قراردادهای آتی ماه تابستان در مقایسه با قراردادهای زمستانی به شدت تخفیف می گیرند. گسترش بین قراردادهای ژوئن و ژوئیه Nymex اکنون 23.9 سنت است ، بزرگترین تخفیف یک ماهه برای نوار جلویی از اکتبر سال 2016 است. با توجه به اینکه در آغاز فصل تزریق اتفاق می افتد ، تخفیف عمیق حتی بیشتر می شود. ضمنا تخفیف برای قراردادهای ژوئن و ژانویه 2021 اکنون برابر با 1.33 دلار است که بیش از دو برابر اختلاف سال قبل است.

این یک سیگنال نزولی کوتاه مدت است.

با این نرخ ، می توان ظرف چند هفته به یک فوق ضد انعطاف پذیری رسید که باعث ترشح معامله گران برای خرید و انبار کردن کالا می شود. بلومبرگ پیش بینی کرده است که این امر می تواند تا پایان ماه اکتبر به اوج تمام وقت برای سطح موجودی ایالات متحده منجر شود و به طور بالقوه حد کار را در 48 ایالت پایین تر آزمایش کند.

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com