جنگ تجاری ترامپ با چین نتواند تولید ایالات متحده را تقویت کند – RT Business News

گزارشی از طرف شرکت مشاوره Kearney نشان داد که جنگ تجاری ایالات متحده علیه چین به هدف اصلی معکوس کردن روند نزولی تولید آمریکا نرسیده است. گفته شده مشاغل به ایالات متحده برنگشته اند.

آمار نشان داد که تعرفه ها در کاهش کسری تجارت با چین در سال 2019 موفق شدند. با این حال ، عدم تعادل تجاری ایالات متحده بیشتر از هر زمان دیگری بود و همچنان صعود خود را ادامه داده است ، در حالی که واردکنندگان آمریکایی به منابع ارزان تر کالاها از ویتنام ، مکزیک و سایر کشورها.

خبر مرتبط  چین ممکن است تعرفه های گسترده ای را برای شراب استرالیا وضع کرده و سایر واردات را ممنوع کند - RT Business News

کسری تجارت با چین به دلیل همه گیر شدن بیشتر افزایش یافته است و در حال حاضر به همان جایی که در آغاز دولت ترامپ بود ، بازگشت.

“اقدام دولت آمریكا برای وضع تعرفه 25 درصدی برای کالاهای منتخب از چین باعث ایجاد اختلال در زنجیره تأمین جهانی و كاهش رشد بزرگترین سایت تولیدی جهان و تشدید روابط بین این ابرقدرتهای برتر اقتصادی شد.” گفت گزارش.

هدف از بازگرداندن تولیدات کارخانه ایالات متحده نیز محقق نشده است. رشد شغل در تولید در ژوئیه 2018 کند شد و تولید در دسامبر 2018 به اوج خود رسید.

خبر مرتبط  عجله طلای را از دست دادید؟ یک پوشش SILVER وجود دارد! - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
بوم بوست بررسی می کند که چرا هزاران شرکت از دولت آمریکا بخاطر جنگ تجاری با چین شکایت کرده انددر اوایل سال 2020 ، حتی قبل از رسیدن بیماری همه گیر به ایالات متحده ، توسعه شغل تولید متوقف شده بود و کارخانه ها کارمندان خود را کاهش می دادند.

در همین حال ، مشاوران تجاری رئیس جمهور ترامپ استدلال می کنند که تعرفه ها موفق شده اند پکن را به یک معامله تجاری مرحله یک مجبور کنند ، با توافق دولت چین برای خرید کالاهای بیشتر ایالات متحده. آنها همچنین می گویند تعرفه هایی که سالانه حدود 370 میلیارد دلار کالای چینی باقی می ماند ، به مرور زمان چین را مجبور به پایان دادن به اقدامات ناعادلانه و کمک به بازسازی پایگاه تولیدی ایالات متحده می کند.

خبر مرتبط  با بهبود اقتصاد از Covid-19 - سود صنعتی چین همچنان در حال افزایش است - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید