جریان کامل پیش رو! دانمارک مانع نهایی خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا را برطرف می کند – RT Business News

آژانس انرژی دانمارک (DEA) روز پنجشنبه اعلام کرد به مجری پروژه Nord Stream 2 مجوز انجام عملیات در امتداد فلات قاره آن کشور را داده است.

“به Nord Stream 2 AG مجوز بهره برداری از خطوط لوله Nord Stream 2 در فلات قاره دانمارک اعطا شده است.” DEA گفت ، و اضافه كرد كه “مجوز به تعدادی شرایط اعطا شده است.”

به گفته این آژانس ، پیش بینی می شود شرایط برای اطمینان از بهره برداری ایمن از خط لوله گاز ، که برای انتقال گاز روسیه به مصرف کنندگان اروپایی از طریق دریای بالتیک ساخته می شود ، تضمین شود.

اعلامیه DEA در حالی است که اخیراً برخی سیاستمداران در آلمان و اتحادیه اروپا خواستار تحریم و حتی پایان دادن به پروژه Nord Stream 2 شده اند ، به دلیل ادعای مسمومیت الکسی ناوالنی ، چهره مخالف روسی.

خبر مرتبط  بزرگترین معدنچیان الماس در جهان تخفیف هایی را برای جرقه فروش خرد شده توسط همه گیر ارائه می دهند - RT Business News
همچنین در rt.com
آلمان معاملات سرمایه گذاری میلیارد دلاری LNG آمریکا برای لغو تحریم ها از خط لوله گاز Nord Stream 2 روسیه – گزارشاوایل ماه سپتامبر ، مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه ایالات متحده به Bild آلمان گفت که واشنگتن در حال ایجاد ائتلافی برای جلوگیری از Nord Stream 2 است. وی گفت که دوست دارد آلمان به دلیل ناوالنی یا “پیامدهای امنیتی واقعی” وابستگی به گاز روسیه

با این حال ، آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان خواستار عدم ارتباط موضوع Nord Stream 2 و حادثه با ناوالنی شده است.

خبر مرتبط  صندوق های بازنشستگی ایالات متحده "زباله های خطرناک زباله خطرناک است" - گزارش Keizer RT - اخبار تجاری RT

دولت آمریكا بارها از خط لوله Nord Stream 2 انتقاد كرده و هدف آن این است كه پروژه را از خط خارج كند تا فروش گاز مایع آمریكا (LNG) به اروپا را افزایش دهد. در همین حال ، بسیاری از کشورهای اروپایی قبلاً تأکید کرده اند که می خواهند منابع انرژی خود را متنوع کنند و خط لوله انتقال گاز Nord Stream 2 از روسیه می تواند یکی از راه های دستیابی به این هدف باشد.
همچنین در rt.com
رئیس اطلاعات روسیه گفت ، واشنگتن از وضعیت ناوالنی بهانه ای برای مسدود کردن خط لوله انتقال گاز Nord Stream 2 روسیه و آلمان استفاده می کندخبر مرتبط  ویروس کرونا ویروس شکاف 28 تریلیونی دلاری در اقتصاد جهانی - RT Business News

خط لوله جدید که برای افزایش تأمین گاز به آلمان و سایر کشورهای اروپایی با 55 میلیارد متر مکعب در سال در نظر گرفته شده است ، اکنون در دریای بالتیک در حال اتمام است. پس از آنكه شركت Allseas سوئیس-هلندی کشتی های خود را به دلیل تهدید تحریم های آمریكا پس گرفت ، روسیه مجبور شد كشتی های خود را برای تعیین آخرین كیلومترهای مسیر اعزام كند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید